Olisiko seuraavana vuorossa Ålxit?

Eli Ahvenanmaan irtautuminen EU:sta jotta verokikkailu voisi jatkua myös tulevaisuudessa. Mikäli näin tapahtuu niin on myös Suomen pohdittava asemaansa suhteessa Ahvenanmaahan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Seuraavan on tultava Fixit eli Suomen irtautuminen kokonaan Ahneidenmaasta!

Äänestä

Ylestä Åisa on jo eronnut. Siellä ei makseta Yleveroa, vaikka RKP on pakkoruotsittanut Ylen kokonaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ostamyyvaihda kirjoitti:

Eli Ahvenanmaan irtautuminen EU:sta jotta verokikkailu voisi jatkua myös tulevaisuudessa. Mikäli näin tapahtuu niin on myös Suomen pohdittava asemaansa suhteessa Ahvenanmaahan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu