Saatana ! Mietis tätä !

Maapallolla heiluu nyt n 7 miljardia ihmistä ... 50 vuoden kuluttua meitä on n 12 miljardia ja kasvu vain kiihtyy kuin Kemiläisten nälkä !
Maapallon kestókyky on asiantuntijoiden mukaan se 4 miljardia hemmoa Jos tätä tosiasiaa ei nosteta pöydälle - on kenekään turha lässyttää jostain ilmastonmuutoksesta...... Minulla on keinot asian hoitamiseski--mutta onko sinulla ?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se tarvitaa taas joku poikkeustila tai sota että saadaan oikeutettua terveiden tappaminen. Ku sota on ohi, ni vajakit ja vanhukset kömpii väestösuojista ja... ei helv... unohtakaa.

Äänestä

50 vuoden kuluttua todennäköisemmin jotain 50 miljoonaa, kun ydinsota ja säteily on tappanut valtaosan ihmisistä.

Äänestä

NIIIIII mut kato kun ne ihmisoikeudet,,,ne ihmisoikeudet.

Äänestä

YK:n+pakolais-sopimukset+ovat+suvakeille+tärkeimpiä.+Afrikkalainen+lisääntyy+hirvittävää+vauhtia+ja+Euroopan+eläteiksikin+ja+riesaksi+kaavitaan+Välimereatä+tuhansia+miehiä+joka+viikko.Koska+tuollainen+väestö+lisääntyy+hirvittävästi+(katsokaa+tilastoja+vaikka+eri+Afrikan+maiden+kohdalta),+niin+se+tietää+väistämätöntä+sotaa+eurooppaankin.+Olen+siitä+100%:n+varma,+sillä+EU:saa+häärii+Junckkerin+kaltaisia+tyyppejä+vielä+tänäänkin.+Juncker+sanoi,+että+rajat+ovat+huonoin+keksintö+koskaan.+Ja+tiedämme+Euroopan+suvakkien+vallan.+Valtaa+heillä+on+tällä+hetkellä,+joten+Afrikkalaisilla+ja+muslimeilla+he+täyttävät+vauhdilla+Eurooppaa.Säälin+näitä+Eurooppalaisia,+jotka+ovat+nyt+lapsia,+sillä+heidän+vanhempansakaan+eivät+uskalla+mennä+marssimaan+Euroopassa,+koska+pelkäävät+rasistin+leimaa.+Meno+on+todella+säälittävää.+Voi+sanoa,+että+bääääääääää+vaan.

Äänestä
  • Todellakin kaavitaan. Libyan rannikolla päivystä eri järjestöjen aluksia, jotka pelastavat tulijoita.

    Kuulostaa ihan siltä että sopimukset on tehty mutta kenen toimesta? Muutoin ei ole käsitettävissä että noin lähelle mennään tulijoita "kaapimaan".

    Äänestä

Voi ajatella kahdella tavalla; kiinnittää enemmän huomiota yksilön asemaan ja hyvinvointiin, tai sitten ajatella enemmän koko yhteisön parasta. Järkevintä on tässä tapauksessa osata yhdistää molemmat ajattelutavat, sillä siten kokonaisuudesta tulee loogisin.

Vaikka yhteiskunnan hyvinvointi paranisi väestön vähetessä, olisi moraalin vastaista alkaa suinpäin tappamaan toisia tai toivomaan sotaa, sillä jokaisella yksilöllä on yhä oltava oikeutensa. Parempia keinoja voisivat olla lasten saannin rajoittaminen, samalla tavalla kuin Kiinan "yhden lapsen politiikka".

Voihan toki olla, että maailmansodan tullessa syynä ei olisikaan valtioiden väliset erimielisyydet - vaikka media niin väittäisikin - vaan hallitsijoiden keino karsia "ylimääräisiä ihmisiä". On hyvin mahdollista ja ymmärrettävää, jos tuollaisia keskusteluja käytäisiinkin jo jossain suljettujen ovien takana.

1Äänestä

50 vuoden päästä Jeesus on jo tullut ja perustanut maan päälle tuhatvuotisen valtakuntansa. Sitä ennen Harmageddonin maailmansodassa suurin osa ihmiskunnasta on tuhoutunut. Tuhatvuotisessa vk:ssa asuvat jäljelle jääneet eläjät, kristityt ja ei-kristityt, ja siellä uskosta osattomatkin lopulta kääntyvät kristinuskoon.

Äänestä

Nyt tulee keinoja eikä kritiikkiä :

Alkuun kehitysapu nollaan ( 0 )
-Syntyvyydensäännöstely / elis 2 lasta / per pariskunta .
-Siirtolaisille / pakolaisille sähköaidat .
( maapallo ei kestä elintasopakolaisia )
* ) Hassua miten moni alkaa nuolla muniaan kun ryhdytään kirjoittamaan faktoista ! ( toivottavasti maistuu hyvältä )
Maapallon ekologista tasapainoa ylivoimaisesti eniten rasittava tekijä on hillitsemätön VÄESTÖKASVU ! , jolla kaikki muut ympäristöongelmat on suoraan alisteisia !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moosesKutuharju kirjoitti:

Maapallolla heiluu nyt n 7 miljardia ihmistä ... 50 vuoden kuluttua meitä on n 12 miljardia ja kasvu vain kiihtyy kuin Kemiläisten nälkä !
Maapallon kestókyky on asiantuntijoiden mukaan se 4 miljardia hemmoa Jos tätä tosiasiaa ei nosteta pöydälle - on kenekään turha lässyttää jostain ilmastonmuutoksesta...... Minulla on keinot asian hoitamiseski--mutta onko sinulla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu