On tämä elämä ihanata, ei tarvi herätä töihin, aina ollaan lomalla, vuokrasta, sähköstä sun muista kuluista ei tarvi ressata, kunta/sossu huolehtii, ryyppyseuraa on aina tarjolla, ei ole yksinäistä, päivät ja yöt voi viettää miten ikinä haluaa, koskaan ei ole kiire mihinkään, viina huolto pelaa kuin junan vessa, trokarit on kärsivällisiä, korot on pieniä, rahaa on riittävästi ettei tarvi kuivinsuin olla, syyäkkään ei tarvi ku sillon kun sattuu muistamaan ja sekin vähänen ruoka kaivetaan roskiksista, ei ole ressiä niinku yhtään mistään, rakastan elämääni juuri tälläisenä enkä vaihtaisi tätä mihinkään! !
Juopon ajatuksia
17
237
Vastaukset
- croma5515
juopot pilaa kaiken juopot pitää tappaa.
- Nistiinrakastunut
Höpö Höpö, juopot ja nisti on ihania! !
- Entinenjuoppo
Juopot ajaa itsensä perikatoon ja samalla tämän koko yhteiskunnan. Niiden elämä on niin syvältä, eivät tervettä päivää näe. Haisevatkin niin pahalle, kusevat ja paskovat housuun. Yhteiskunnan paskahousuja, jotka kaipais kunnollista tervausta ja höyhennystä.
- NaurettaviaUhoajia
Kaipais, pitäisi, sitten kun ..
Niin. Hyvähän se täällä on aukoa pärstää. Tee jotain/ tehkää jotain, jos on papua.. - Marinkainen
Ainoa ongelma on, että joutuu sairastamaan omalla ajalla.
- vgubhjbjbj
miksi ihanin ihmislaji juopot ei saa ilmaisia taksi kyydityksiä pitkin maita ja mantuja niin väärin!!!!
- Cgkordji
No sinähän voit ruveta tarjoamaan kyytejä heille.
- Anonyymi
Ryhtymiseen kansanedustajaksi, sinun pitää ryhtymään, kyytit halponee
- Nahkaremmiä
Juopolla ei ole ystäviä kuin Sillon kun on tilipäivä.
- hyi55
Bimmeriki voi mennä ALTA ihanilta juopoilta voi VOI niin väärin!!! itse BIMMERI
- mmm...mm
koville ottaa BIMMERI meni kurkusta alas aah aah saatana lessut.
- Oohuuhaah
Ja mun lasti meni muijas kurkusta alas ;))
- a-lagare
Näin on mutta aamuisin joutuu aina odottamaan kello yhdeksää kaljan myynnin aloittamista. Suomen pitäisi ottaa oppia Ruotsista, siellä kun saa folkkaria ( FOLK ÖL ALKHOL VOL 3,5 %) ympäri vuorokauden. Juopon kannalta Suomen alkoholi laisäädännössä on tällainen pienehkö korjauksen paikka!
- sääliksikäynaapuria
herään aamulla kahtoon kun naapuri lähtee töihin ja teen rommitotin
kyllä sen jälkeen nukuttaa. - huoltopelaa
onhan sitä kokeiltu että kaljaa sai jo 7 aikaa mutta luovuttiin siitä.kyllä ne ennen etelässä ainakin hakivat huoltoasemalta sinolia.klo 9 saa kaljaa ja jo kymmeneltä alko aukeaa niin sorpusta tai vastaavaa.sillä kone käyntiin.välillä sossussa josta saa ruokalapun.
- Reisjärvi
kyllä samaa mieltä
- Anonyymi
Palaako hän vielä, vanhat kunnon ajat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun443106Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081907Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171890Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si771635- 181492
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431388- 261322
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901309Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1081123UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1071117