Pitääkö Suomeen perustaa uusia

pakettien ja muiden tavaroiden toimittajia jotka kuljettaa tavarat nopeaan aikatauluun Postilla tuntuu kestävän 15km matka monta päivää??
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lähetin pienen paketin viime viikon tiistaina. Perillä tänään mihin tosin sisältyi postiennakon viivytykset. Vastaanottajakin ehti jo ihmetellä. Eli postiennakolla ennuste lienee yleisestikin yksi viikko Suomessa.

Äänestä

Niiden kannattaisi lopettaa se nurmikoiden ajaminen ja kaappien rakentaminen ne väittää ettei töitä ole tarpeeksi no miksi kaikki kestää niin pitkään toiselta puolelta maapalloa saa nopeemmin tavarat perille.

Äänestä

Onhan noita useitakin, yksityiset ihmiset eivät ole tajunneet niitä vielä laajemmin käyttää.

Äänestä

Se toimitus saattaa kestää, kun tutkivat sinulle kuuluvaa lähetystä tulli-laboratoriossa ja poliisi ottaa asian seurantaansa.

Pahoittelemme viivästystä
t. Vantaan tutkintavankila

Äänestä

onhan noita kuriirifirmoja suomessa. kuljettavat päivän sisään. tietysti maksu moninkertainen.

Äänestä

Postin systeemit on vaan niin vanhanaikaisia siitä johtuu pitkät toimitusajat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KilpailuaTarvitaan kirjoitti:

pakettien ja muiden tavaroiden toimittajia jotka kuljettaa tavarat nopeaan aikatauluun Postilla tuntuu kestävän 15km matka monta päivää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu