Maaniitun koulun rehtorille monoa

ulos_vaan

"Laaja-alaisen kulttuurikäsityksen pohjalta koulu rohkaisee myös toiminnallisuuteen hyödyntäen koko työyhteisönsä ja ympäristönsä voimavaroja."

http://www.nurmijarvi.fi/koulut/maaniitun_koulu

Tuon laaja-alaisen kulttuurikäsityksen viljelijän paikka on koulujen ulkopuolella.

25

2337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ghjuyn

      Vaatii koululaisten vanhempien toimimista, jotta erottaminen saadaan päätökseen.

    • isoäitinä

      Lapset pois koulusta vanhempien yhteispäätöksellä. Samalla voi vaatia opetusministerin erottamista.

      • JUANKOROTElhe

        isoäitinä Niinpppä kaikille potkut,että pennut voivat jatkaa keppanan kittaamista


    • ei.muuta

      Aika laittaa tämä noita akka vastuuseen teoistaan.

    • nnnnnnnb

      Opetusministeri Sanni Grahn- Laasonen pitää laittaa viimeiseen vastuuseen. Hänen johdollaan koulut pitävä noita paritusiltoja, joissa alaikäisiä suomalaistyttöjä tuodaan matuille näytille.
      Jokaisessa koulussa heti loppu tällaiselle toiminnalle.

      Vokkien suvakkiämmiä taas ei saa mikään ruotuun, he saavat käskynsä vihrieltä ja vasureilta.

      • jhujhy

        Olet oikeassa Sanni on parituksen taustalla


      • lastenkanssaulos

        Kuka laskee ne alaikäiset tyttärensä sinne koulujen pihoille poikien kanssa lorvimaan? eivät lorvimiset, pussikaljojen juominen ja kannabiksen vetäminen ja pussailu ole koulun järjestämää toimintaa lauantai-iltana. Miksi Maaniitun rehtori olisi siitä vastuussa, eikä yläasteen rehtori? Ja miksi vanhemmat vierittävät lasten vapaa-ajastakin vastuun koululle, miksi eivät itse valvoa lapsiaan. Pemppu pois sohvasta ja siitä olut/viinipullosta.


      • lastanvalta
        lastenkanssaulos kirjoitti:

        Kuka laskee ne alaikäiset tyttärensä sinne koulujen pihoille poikien kanssa lorvimaan? eivät lorvimiset, pussikaljojen juominen ja kannabiksen vetäminen ja pussailu ole koulun järjestämää toimintaa lauantai-iltana. Miksi Maaniitun rehtori olisi siitä vastuussa, eikä yläasteen rehtori? Ja miksi vanhemmat vierittävät lasten vapaa-ajastakin vastuun koululle, miksi eivät itse valvoa lapsiaan. Pemppu pois sohvasta ja siitä olut/viinipullosta.

        Kerrankin täyttä asiaa. Minun 15-vuotias tyttäreni istuu lauantai-iltana klo 22 kotona huoneessaan ja pelaa. On silti erittäin sosiaalinen.


      • totuuden.kertoja
        lastenkanssaulos kirjoitti:

        Kuka laskee ne alaikäiset tyttärensä sinne koulujen pihoille poikien kanssa lorvimaan? eivät lorvimiset, pussikaljojen juominen ja kannabiksen vetäminen ja pussailu ole koulun järjestämää toimintaa lauantai-iltana. Miksi Maaniitun rehtori olisi siitä vastuussa, eikä yläasteen rehtori? Ja miksi vanhemmat vierittävät lasten vapaa-ajastakin vastuun koululle, miksi eivät itse valvoa lapsiaan. Pemppu pois sohvasta ja siitä olut/viinipullosta.

        Jos äiti on huora ja isä (jos on edes tiedossa kuka on) aisuri niin tyttärestä kasvaa myös huora jolla on kohta burka päällä ja jihadin siemenet kohdussa ja ahmedilla oleskelelupa.

        Sanni kiihottuu tästä.


    • xljhgx

      Kaija nimi tarkoittaa papukaijaa.

    • Yhteiskuntaoppitarpeen

      Hyvä vaan jos joku tekee työtä kehityksen puolesta, noita vastaanharaajia Nurmijärvellä tuntuu riittävän, impivaaralaisia.
      Sama paikallinen alakulttuuri näyttää pysyvän elossa. Stenvallin Aleksi jo siitä kirjoitti kirjan, noista Impivaaran veljeksistä. Sama nurkkakuntaisuus edelleen nostaa päätään silloin tällöin kuten tässä pakolaiskysymyksessäkin.
      Voisivat nuo pahimmat mennä vaikka Tallinaan tuulettumaan, saattaisi näkökulma sielläkin hieman avartua ja ahdistuneisuus helpottaa.
      Kukaan heistä ei nähdäkseni ole ehdottanut vaihtoehtolisia keinoja miten pakolaisten oloa ja sopeutumista voidaan helpottaa. Ei siinä ainakaan nyrkkitappelu ole eduksi, kuten ei ollut Jukolan poikain ja Toukolan kylän välillälään.

    • VeiVei

      Seitsemän veljestä on palannut impivaaraan. Luku- ja kirjoitustaidottomia. Väkivaltaisia. Ja nykyään myös tummaihoisia. Eläköön.

    • väärärehtori

      Nuoriso oli Maaniitun parkkipaikalla, eivät olleet sen koulun oppilaita, vaan yhteiskoulun,. Ihan väärää rehtoria nyt haukutte.

      • khjm

        Videossa kerrottiin, että rehtori pyörittää paritusrinkiä alle 16-vuotiaiden tyttöjen ja 20-30-vuotiaiden kehareiden välillä. Onko asiaa millään lailla kumottu?


      • JUANKOROTEhel

        khjm.lpakko Oletko täysi nuija mitä kumottu,kaljakolpakko vai. Jos tarkoitat rehtori juttua niin syyttelijän pitää todistaa asia todeksi eikä syytetyn kumota asiaa.


      • oikeuteen

        Varmaan raastuvanoikeudessa tai mitä käräjäoikeuksia ne on. Tuo on niin selkeä kunnianloukkaus jo ja väärä syyte.


    • SanniPullukka

      Ihanaa kun tytöt saa kulttuuria, ja nyrkkiäkin tarpeen tullen :)! Kokemusta karttuu ja se vahvistaa!

      • RehtoRinne

        Tämä on sitä oikeanlaista kokemusta joka valmistaa myöhemmällä iällä tulevia vastoinkäymisiä varten!


      • SanniLahna

        Rasisti!


    • matut_ulos
      • pahalta.näyttää

        Katselin tuon kohdan. Sen perusteella ei olisi yhtään asiatonta antaa kyseiselle rehtorille lähtöpassit.


    • loppuuhyysäys

      vanhempien neuvosto ottaa asian esille rehtorin kanssa.

    • kiinnostaisi

      Onko rehtori jo vaihdettu?

      • teukka.jugendaali

        Syytä olisi.. rehtorin rikos lapsia kohtaan on anteeksi antamaton.

        Tuntuu että Nurmijärven vääräuskoiset valkoiset lapset uhrataan aavikkosaatana allahin monikulttuurin alttarilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe