ILTA-SANOMIEN saamien tietojen mukaan noin 70-vuotias Pirkanmaalla asuva mies voitti kevättalvella miljoonien suuruisen lottopotin.
IS:n lähteiden mukaan pian lottovoiton jälkeen vanhuksen seuraan lyöttäytyi joukko tälle tuntemattomia miehiä. Seuraavien kuukausien aikana rikoksesta epäilty miesjoukko onnistui saamaan tiukan otteen vanhuksesta ja tämän omaisuudesta.
Lähteiden mukaan epäillyt käyttivät kevään ja kesän aikana jopa miljoonia euroja lottovoittajan rahoista muun muassa ravihevosten ostoon.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001251589.html
Miesjoukon epäillään huijanneen lottovoittajalta
tototoi
3
211
Vastaukset
- Allan_S
Hyvät ravurit on hinnoissaan, sehän on selvää.
- tyyli_sopis
Hai! Olikohan Veija ja Manne nuoret eläkeläiset asialla ?
- Kirveelletöitäolis
Ettei vaan nää miehet olisi rodultaan SAVULIHOJA perkele.kun ravurit on lähellä sydäntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 511673
- 621612
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101178- 60981
- 49954
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118627Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556