Hienoa , että meillä on ministeri joka uskaltaa sanoa , että GUGGENHEIMIÄ ei sitten tule, todella hyvä kun loppuu jossittelu asiasta.
Upeaa Soini !
rehtiministeri
27<50
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Eipä sitä toiset puolueet , etenkään demarit ja vihervasurit osaa arvostaa , kun ovat itse tottuneet takinkääntöön ja vaalilupausten pettämiseen.
Soinilla on munaa! Hyvä!
Soini loisti tiedotustilaisuudessa. Heitti hyvää läppää. Siitä pisteet.
nettona+kuukaudessa+ja+kulut+päälle++100%+että+kyllähän+tommonen+hyvä+läppä+on+sen+arvosta,+idiootti.
Saahan ne sen rakentaa omilla rahoillaan, mutta ei verorahoilla. Oikea asenne, kokkareet ovat kahmineet jo aivan liikaa verorahoja itselleen. Vielä kun saisivat valtionyhtiöiden johtajien miljoonapalkat alas ja muillekin rikkaille ja hyvätuloisille kunnon verot niin alkaisi talous nousta. Sipilä vaan sai maajusseille entisestään lisätty tukiaisia, kaikki muut mukana talkoissa, mutta maajusseille senkun lisätään ja sitä enemmän mitä rikkaampia ovat.
Meinaako "ne" myös pyörittää sen toimintaa "omilla" rahoillaan..?
Tuskinpa vaan, koska nämä Guggeliheimit tuottavat pelkkää tappiota koko toimintansa ajan.
Ulkoministeri Timo Soini (ps.) sanoo, että Guggenheim-museoon ei tule rahaa.
Ja sitten jossain vaiheessa Soini myöntyy Guggenheimin rakentamiseen.
Onneksi hallituksessa on puolue , jolla on jalat maassa , ja käyttää tervettä järkeä tässäkin asiassa.
Supertakinkääntäjä Soini yrittää nyt viimeistä kalastustaan, harmi vaan että juna meni jo. Persut näyttivät kenen riveissä seisovat joten alamäki jatkuu...
Mukava huomata , kuinka sinua vituttaa kaikki asiat , jotka persut ovat saaneet läpi hallituksessa ollessaan , taidanpa jopa äänestää heitä , aivan vaan sen vuoksi , että saisit vatsahaavan.
Täysi pelle koko äijä. Olisiko tehnyt Suomen ennätyksen vaalilupausten pettämisessä,ainakin yritys on kova. No ei mitään,mennyt mies ja mennyt puolue.
Tuskaasi on hienoa seurata , kunhan et vaan kuolisi vitutukseesi !
Kaikki vihervasurihyysäriakat ovat nyt hyvin pettyneitä Soiniin.
Eniten pitää aina tukea sellaista taidetta jota juuri kukaan ei halua nähdä. Niin kuin esimerkiksi kiesma. Se on suvaitsevaisuutta. Suosittu kansantaiden pyritään lakaisemaan maan alle.
Onneksi hallituksessa on perussuomalaiset , muutoin kyseinen hirvitys olisi tehty verorahoilla , nyt ei tehdä !!!!!!!!
Jes , näin toimii suoraselkäinen ministeri !
Soinin asioiden peittelyä???
Sipilää on taas viety paraatissa, joten se tietää, että Merkel on sopinut SUomen maksavan miljardilla, josta SOini nyt puhuu pakolaisista. Akka on taivastellut, että joka viikko hukkuu Välimerellä. Ämmä tietää, että Libyastä tulee lokakuuhun 2016 mennessä 200 000.
Merkel liehitteli Sipilää
28.8.2016
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14447096/merkel-liehitteli-sipilaa
"Merkel oli laittanut ihka uuden punaisen jakun Sipilän kunniaksi päälleen ja niin nämä ylhäiset EUlaiset astelivat lakeijoiden saattelemana sisätiloihin.
Merkel on ruvennut nuolemaan pohjoismaiden päämiehiä. "
Miten tästä taas päästään eroon?
Merkel ja maailman taloushallitus työn alla.
Merkel on perustamassa maailman taloushallitusta, sen jälkeen tietenkin eurokraateilla vapaamuurareille poliitinen valta, joka tottelee rahaeliittiä.
G20-Gipfel in China
Die Egoismen müssen ein Ende haben
von: Torsten Riecke
Datum: 02.09.2016 11:17 Uhr
http://www.handelsblatt.com/politik/international/g20-gipfel-in-china-die-egoismen-muessen-ein-ende-haben/14491016.html
No, niin nyt tuli vastaan toinen uutinen salaisesta maailman taloushallinnosta tms.
The Secret Global Court: Why Corporate Criminals & Corrupt Politicians Desperately Want TPP
by Tyler Durden
Sep 2, 2016 3:30 AM
http://www.zerohedge.com/news/2016-09-01/secret-global-court-why-corporate-criminals-corrupt-politicians-desperately-want-tpp
Ei Guggenheimia -> Suomi nousuun?????? No hyvä jos Soini kokee, että on saanut sitten jotain aikaan, aika tökeröä oli Soinin esiintyminen kyllä tiedotustilaisuudessa, ei oikein sopinut ministerin käytökseen.
Soini säästi yhteiskunnan verorahoja miljoonia , hyvä !
Saapa nähdä alkaako toiset puolueet kampittamaan Soinia tässä asiassa , sillä on aivan kauhistus heille , että pesut keräsi pisteet tästä.
Ainakin Demarit alkavat , on aivan sama mitä persut esittävät , sillä niin kova on katkeruus , siitä , että putosivat neljänneksi suurimmaksi puolueeksi , ja persut nousivat TOISEKSI SUURIMMAKSI.
On se nähty että Soini sanoo mitä milloinkin, mutta se mitä sitten tapahtu voikin olla ihan toista.
Vaivautuisitko laittamaan edes yhden todistetun esimerkin , niin et paljastuisi aivan pelleksi ?
Soinin on nyt pakko tehdä tiukkoja linjanvetoja johtajiensa Sipin ja Orpon edessä, muuten feministipuoluekkin jyrää kunnallisvaaleissa.