Arto Räty sai kenkää kun tämä järjesti sotaharjoitukset USAN kanssa viime vuonna.Se on opiksi muillekin että Suomessa on vielä poliittiset päättäjät jotka ratkaisee ketä kutsutaan sotimaan muutenkin jo tulenarassa tilanteessa.Sauli antoi kenkää Natokenraalille ja antaa näin kuvan Suomalaisille ettei sotilasvallankaappausta ole kuitenkaan vielä tehty vaikka sitä on jo paljon epäilty!
Yksi Kenraali sai jo kenkää
fintofka
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
KUKA PÄÄSTI VUOSI SITTEN 30.000 ISIS TERRORISTIA SUOMEEN?
Kaikki selviää aikanaan...
Soros oli järjestämässä ISIS taistelijoita Eurooppaan.Tässä haetaan sotaa Eurooppaan.
Tulee mieleen, että jos meininki muistuttaa apinoiden toimia, se on amerikasta. Venäjäviha hysteriaa levitetään ja pakolaisia sullotaan eurooppaan. Nyt suomalaiset kiistelee siitä pitäiskö liittyä natoon vai ei, ja on alkanu haukkumaan toisiaan ties millä nimityksillä. Natopalstalle ei voi mennä keskustelemaan natosta, kun sitä pitää yksinoikeudella halussaan mielisairas kaksoispersoonallinen venäjävihaaja, joka puhelee itsensä kanssa.
30.000 Isis teroa on sijoitettu Suomeen aloittamaan sisällissota maassa, he radikalisoivat ensin Suomessa jo ennestään olevat muslimit.