moi, tulin tänne kysymään kun en muutakaan paikkaa keksinyt eikä vanhemmille voi tästä puhua. oon siis 15v, eilen harrastin ekan kerran seksiä poikaystävän (19v) kanssa. kondomia hänellä ei ollut joten ei käytetty mitään ehkäsyä. tiiän että oon ihan luuseri. mulla ei oo just nyt rahaa, oon kotiarestissa ja pitäs päästä ostaan jälkiehkäsy pillereitä. poikaystävä väitti että ei ees lauennu koko yhdynnän aikana mutta pelottaa silti. mitä pitäis tehdä? vauva ei todellakaan oo vaihtoehto
15v raskaana
moroäiskä
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
LAita joku kaveri hakemaan tuo tabu ja muista tulevaisuudessa mitä teet.
Jos olet kotiarestissa, vanhempasi ovat mahdollisesti saattaneet syyllistyä vapaudenriistoon. Tee ilmoitus paikalliseen lastensuojeluun.
Jos kotiarestisi on fyysisesti niin toteutettu, ettet pääse pois, soita hätäkeskukseen 012 ja pyydä poliisi paikalle. He myös hoitavat, että saat jälkiehkäisypillerisi. Yksi riittää. Jälkiehkäisystä tulee niin suuri hormonimyrsky, että niitä ei voi käyttää normaalina ehkäisymenetelmänä, vain pari kertaa vuodessa. Tsemppiä! :)
kiitos vastauksista, ajattelin että voisin kertoa äidille asiasta