Piristeet, päihteet, petollinen kannabis

Aineet kuuluvat Pyhäjärven katukuvaan eri käyttäjien lisääntyessä kiihtyvää vauhtia.
Paha paikka, kun mm.kielletystä kannabiksesta (laittomasta) tehdään porukan käyttökokeilutuella, ota-henkoset-"sallittavaa". ketään ei ilmianneta, ei voi, kun kärähtää itsekkin käytöstä.
Tuskaa ja tuhoa, ei mitään järjellistä tulevaisuuutta liity hallinnasta karkaaviin aineisiin, piristeisiin tai päihteisiin.
21773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Proo hommaa. Sama imelä haju.

Äänestä

Kauppalan nuoriso ei ällyy tommosten päälle mitään!!

Äänestä

Kannabis pitäisi saada lailliseksi. Kroonisista kivuista kärsivälle kannabis on ehdottomasti turvallisin ja tehokkain lääke. Jopa burana on vaarallisempaa kuin tämä ns. huume...

Äänestä
  • Siis kaikille proolaisille kannabista? Auttaako päävammoissa?

    Äänestä

Ei muutakuin pampamia ja kaljaa kymppikassi huiviin,niin saa halvimmat humlat.Ja käärii muutaman aromasätkän.Subutexiä saa apteekista yksityislääkärin reseptillä,huume vierotuksen hoitoon.Siitä saa parhaimmat hatsit.

Äänestä

Haista sinä lokin perse joutilas!!

Äänestä
  • Pakko haistaa,kun sieltä päin tuulee!

    Äänestä

  • no miltäpä se tuoksuu

    Äänestä

  • Ei se oma paska haise sun nokkaasi!

    Äänestä

Muutamat huumeen levittäjät "nalkkiin"

Äänestä

Huumeiden kohdalla tulisi säätää laki että käyttää kuka käyttää mutta kun pääkoppa alkaa pehmenemään tai tulee jotain muuta aineista, niiden käytöstä (likaiset neulat esim.) johtuvia liitännäisvaivoja tai -tauteja, jokainen käyttäjä kustantakoot näiltä osin sitten hoitonsa ja hoivansa tai jääkööt ilman hoitoa. Veronmaksajien piikkiin päihdehaittoja ei tulisi korvata.
Eli kun valistus ja järjen ääni ei kuulu, kovat lait käyttöön. Käyttö loppuu kun loppuu käyttäjät...

Äänestä

Älä sinä prkl ala leikkii ******** ! Hupi ukko oot, kyrvänsyylä !

Äänestä
  • Juuri näin, kun katsoo edellistä kommenttia.Totta tuo niksnaksnaks:n kirjoitus; "pääkoppa alkaa pehmenemään".

    Äänestä

Sääliksi käy .

Äänestä

Huumerikoksista kovemmat tuomiot. Hyysääminen ei auta.

Äänestä
  • Samoin rattijuopumuksista.

    Äänestä

voi säätän juuttaan vötkyt , on teilä huolen aihe.

Äänestä

Hietakylällä niitä pyörii.

Äänestä
  • voe,voe,, paikkakunnalla on huumeita ollu jo 1960 luvulla saatavilla.
    aikalaisena tiedän asian varmuudella.

    Äänestä

Kiitos, en käytä.

Äänestä
  • Miksi valehdella?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Uskalla.ilmiantaa kirjoitti:

Aineet kuuluvat Pyhäjärven katukuvaan eri käyttäjien lisääntyessä kiihtyvää vauhtia.
Paha paikka, kun mm.kielletystä kannabiksesta (laittomasta) tehdään porukan käyttökokeilutuella, ota-henkoset-"sallittavaa". ketään ei ilmianneta, ei voi, kun kärähtää itsekkin käytöstä.
Tuskaa ja tuhoa, ei mitään järjellistä tulevaisuuutta liity hallinnasta karkaaviin aineisiin, piristeisiin tai päihteisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu