Millä Valheella Sinut Saadaan Äänestämään

Vieläkö jaksat uskoa ainaisiin valheisiin ja raahautua äänestyskopille muutoksen innoitusmielikuva päässäsi.
.
Mikä vaalivalhe uppoaisi parhaiten sinuun. ?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Varoitin palstalla ennen viime vaaleja että kepu pettää aina.

Äänestä
  • ei kepu mitään pettänyt.

    Äänestä

  • kepu.ei.pettänyt kirjoitti:

    ei kepu mitään pettänyt.

    Sanoo kepulainen.

    Äänestä

Ei minuun ole valheet uponneet tähänkään saakka. Olen äänestänyt, koska olen katsonut sen kansalaisvelvollisuudekseni mutta nyt en enää katso koska valitsemani puolue ei ole katsonut kansalaisvelvollisuudeksi noudattaa puolueensa linjaa.

Äänestä
  • "Kansalaisvelvollisuus"......pakko äänestää vaikka tietää kaiken menevän persauksilleen.
    .
    Mitä idiotismia. !

    Äänestä

Äänestää PITÄÄ

ongelma on se, että juuri ne jotka ovat eri mieltä, joiden ääntä NIMENOMAAN kaivattaisiin
ovat jääneet kotiin - eivätkä äänestä.

Katsos cokkareet äänestää tasan varmasti, joka kerran.
Tulos määräytyy jätettyjen äänien perusteella.
kotiin jääneet hiljaiset eivät ole ääni.

KAIKKIEN PITÄISI äänestää

Äänestä

Äänestän jatkossa vain tyhmää/Aku Ankkaa.

En usko enää politiikkaan enkä poliitikkojen puheita!
Rahat/edut/palkkiovirat heille ja kansalle pelkät pas*kapuheet ja kyykytys.

Äänestä
  • silloin koccareen ääni voittaa piirtämäsi kuvan
    ja pahan valta lisääntyy
    kokkare 6- sinä 0

    Laita sinne ihan OIKEA ehdokkaan numero, joka
    on edes lähinnä sillä kannalla mitä mieltä olet asioista.
    Silloin äänelläsi on arvo ja vaikutus.

    Äänestä

Kirkkovenekin vie Suomea enemmän oikeaan suuntaan kuin nämä!

Äänestä

Jos löytyy ensi vaaleihin mennessä puolue jota äänestää.

Äänestä

Te paskahousut ja sopulit, te olette nyt puun ja kuoren välissä.

ON näet niin - ja tämä on FAKTA - että mitä suuremmaksi kasvaa "nukkuvien" puolue, sitä suuremmaksi kasvaa pooorrrrrrvarin voittopotti vaaleissa !

Ja päällähän on nytkin aikamoinen porrrrvarimuilutus. Ja äänestämättä jättämällä kiihdytät porrrrvarimenoa. Se on tutkittu juttu se.

Haansilla on vastaus asiaan: apu löytyy vain äärivasemmalta !
T. Haans

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valheen-Paljastaja kirjoitti:

Vieläkö jaksat uskoa ainaisiin valheisiin ja raahautua äänestyskopille muutoksen innoitusmielikuva päässäsi.
.
Mikä vaalivalhe uppoaisi parhaiten sinuun. ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu