Eikö ole perverssiä himoita sukupuolta?

Onko kukaan tullut ajatelleeksi miten pervoa on nähdä ihmiset pelkkinä seksuaaliobjekteina persoonan sijaan?

Ei ihme, että fundikset ovat niin liekeissä kun seksi ja sukupuoliasiat on ainut juttu joka päähän mahtuu. Sukupuoliin liittyvä pakkomielteinen hysteria kertoo enemmän heistä itsestään kuin yhteiskunnan todellisesta tilanteesta.

Todellinen tilanne nimittäin on se, että SUURIMMALLA OSALLA ihmisistä on muutakin ajateltavaa ja tekemistä.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jesse on minulle puhtaasti seksiobjekti.

Äänestä

Ei kai siinä ole väärää jo kokee pientä kutinaa rinnassaan kohdatessa mielenkiintoisen toisen sukupuolen edustajan, mutta ei ole oikein alkaa fantasioimaan henkilöä mielessään ja varsinkaan jos itse on jo toisen oma tai henkilö on varattu. Terve normaali vietti ja viehtymys voi kääntyä himoksi.

Äänestä
  • Ei, koska mielenkiintoinen on avainsana.

    Äänestä

  • Ja kiinnostavuus on sidoksissa koko persoonaan. Persoonaton taas useimmiten on epäkiinnostavaa. Kaunis kuori mutta sisältö puuttuu. Se selviää ajan kanssa.

    Äänestä

  • JumalaLoiAivot kirjoitti:

    Ei, koska mielenkiintoinen on avainsana.

    Ihminen voi olla monella tavalla mielenkiintoinen. Joku voi olla puhtaasti seksikäs ja joku toinen jotain muutakin sen lisäksi. Seksikkyyttä siinä kuitenkin aina tarvitaan, jos viboja syntyy. Muulla tavalla mielenkiintoiset henkilöt ovat sitten ystävämateriaalia.

    Äänestä

  • JumalaLoiAivot kirjoitti:

    Ja kiinnostavuus on sidoksissa koko persoonaan. Persoonaton taas useimmiten on epäkiinnostavaa. Kaunis kuori mutta sisältö puuttuu. Se selviää ajan kanssa.

    Jokaisella ihmisellä on persoonallisuus, ja yleensä vielä varsin monimutkainen sellainen. Se on sitten toinen juttu onko kyseinen persoona juuri sinusta kiinnostava. Ihminen kokee kiinnostavaksi yleensä henkilön, jonka kanssa on jotain yhteistä. Toki saa olla erilaisuuttakin, se piristää. Mutta jos ollaan eri planeetoilta, niin siitä ei tule mitään.

    Äänestä

Seksi on syntiä.

Äänestä
  • Nussiminen on pyhä toimitus.

    Äänestä

Täh, kuka himoitsee sukupuolta? Ei kenellekään kelpaa pelkäksi seksikumppaniksikaan kuka tahansa sukupuolensa edustaja. Toisten kanssa kemiaa on ja toisten kanssa sitä ei synny tekemälläkään.

Irtosuhteita harrastavat usein ihmissuhteisiin pettyneet tai sitten niitä harrastetaan laastarisuhteina. Ei siinä ole kyse sukupuolen himoitsemisesta, vaan siitä, että yritetään pieneksi hetkeksi karkottaa yksinäisyyttä.

Tämä yleisenä huomiona sen kummemmin asiaa hengellistämättä. Uskovan tietenkin pitäisi pyrkiä noudattamaan Raamatun ohjeita ihmissuhteissaan.

Äänestä

Suurin osa meistä ihmisistä pystyy kyllä olemaan seksuaalisia ja sen lisäksi tekemään elämässä paljon muutakin. Toinen ei sulje pois toista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JumalaLoiAivot kirjoitti:

Onko kukaan tullut ajatelleeksi miten pervoa on nähdä ihmiset pelkkinä seksuaaliobjekteina persoonan sijaan?

Ei ihme, että fundikset ovat niin liekeissä kun seksi ja sukupuoliasiat on ainut juttu joka päähän mahtuu. Sukupuoliin liittyvä pakkomielteinen hysteria kertoo enemmän heistä itsestään kuin yhteiskunnan todellisesta tilanteesta.

Todellinen tilanne nimittäin on se, että SUURIMMALLA OSALLA ihmisistä on muutakin ajateltavaa ja tekemistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu