Jättimäinen järistys

iso-punainen-pallo

No huh huh nyt on melkoinen järistys ollut suomen ja venäjän rajoilla. Riittääköhän enää asteikotkaan tälle suuruudelle. Tuon täytyy olla joku virhe??

http://aijaa.com/B1EXsK

1

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kopioitu

      Muistan ajan jolloin afrikaa mainittiin piemeänä maanosana.
      Nyt ymmärrän mitä sillä tarkoitetaan. Heillä on valtavasti luonnovaroja jotka on jostain syystä yksityistetty.
      Heillä on liikakansoitusta ja oppimis vaikeudet näkyy tilastoina, koska sisäsiittoisuus on suurta.
      Kun tuo pimeys oli vielä hallittavisa, lähti moni ideolisti viemään sinne valoa. Etenkin tiedon valoa. Nyt se tietämättömyys rynnii tämme massoina joita on hankala pitää kurissa. Kun valtiovalta, puolueet ja osa kansastakin on valmiina vastaan ottamaan, eläen hetkessä ja oman voiton tavoittelussa. Miksi on otettava tuhojia tänne. Missä on se henkilö joka ei anna pelolle valtaa, vana ärähtää vaatien heidän palautustaan. Joka on mahdollista toteuttaa. Siihen tarvitaan kuljetus kalustoa laivoja ja - Ne jotka eivät halua muuta kun istua ja odottaa toisten toimivan, olkoon ikuisesti kirottuja.
      Afrikassa on maata jota voi viljellä, siellä on karjalle tilaa ja mahdollisuus muuttaa lauman mukana. Heitä on opettetu työhön, heille voisi nyt opettaa syntyvyyden säännöstelyä ja rehellistä antoisaa elämän laatua omassa maassaan. Se on toiveeni. SUOMI ON SUOMALAISTEN EI RIKOLISESTI TÄNNE TUNKEUTUNEIDEN.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2029
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1230
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1048
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. 107
      898
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      844
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      739
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe