Vasemmistoliiton puheenjohtaja sekä kansanedustaja Li Andersson lausui edellisviikonloppuna Kiljavalla käydyssä puoluekokouksessa että maamme pitäisi ryhtyä jämeriin toimiin maahanmuuttokritiikin ja kaikenlaisen maahamuuttovastaisen toiminnan kitkemiseksi. Hän ehdotti lausunnossaan että lähitulevaisuudessa maahanmuuttokriittisiä voitaisiin sulkea määräajaksi valtion ylläpitämille ojennusleireille joissa heihin sovellettaisiin lääkärien valvomia tahdonvastaisi hoitoja ja pienimuotoisia fyysisiä rangaistuksia. Ennen leirittämisiä heille annettaisiin kuitenkin mahdollisuus eheytyä mutta jos se ei tepsisi niin se viimeinen keino otettaisiin käyttöön. Kansanedustaja Andersson kertoi että leirit eivät ole demokratian vastaisia toimia ja niille saadaan tarvittaessa YK:n ja EU:n hyväksyntä. Ehdotus on saanut laajaa kannatusta Vihreiltä sekä myös melkein kaikilta hallituspuolueilta, vain muutama persujen kansanedustaja on paheksunut ääneen Anderssonin ehdotusta. Maamme feministijärjestöjen lisäksi myös maamme lukuisat somalijärjestöt sekä seksuaalisten vähemmistöjen edunvalvoja Seta on ollut erittäin innokas ehdotuksesta.
Maahanmuuttokriittisille ojennusleirejä
AbdiqadirUsmanNassein
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toi on oikeaa toimintaa. Suomen tuhoa ei saa estää..
.
"Kaikki suomalaiset on teljettävä Gulakkileirille" Ja wanha Ruotsin Walta takaisin
.
Aloittaja voisi mennä kirjoittelemaan väkivaltaseksifantasioitaan jonnekin muualle. Niillä ei ole edes viihdearvoa.
Rasistinen elämänkatsomus sopii Suomalaisille,muukalaista on vihattuntäällä ijät ja ajat .
Pummilla elävien muukalaisten elättämistä on myös vihattu ijät ja ajat, ja vihataan jatkossakin.
Kun yksi koulupudokas reppana keksii typerimmistäkin typerimmän tarinan. Aina löytyy joku rasisti joka sen uskoo. Kertoo paljon rasistien älykkyydestä..ja mv lehdykän lukijoista..
Hienoa+!+samalle+leirille+pitäisi+sitten+sulkea+myös+muita+"poikkeavuuksia"+?
Jos+tuo+on+totta+?Kuitenkin+Suojelupoliisi+tutkikoon+asian+!
Kokous+toistelee+tuossa+vanhoja+"germaanisia"+haavekuvia.+Noistahan+myös+Juice+lauloi+aikoinaan+."+Niin+mitä+leirittämiseen+tulee+olivathan+leirit+myös+ennenkin+silloisen+Kansainliiton+tiedossa+nykyisin+Yk+kin+on+hiljaa+leireistä.+Tuo+leirittäminen+on+ajoittain+putkahtava+"märkä+uni".
Valitettavasti+tautikuvaan+kuuluu+se+,+että+sitä+ei+tahdota+hoitaa+ajoissa+ja+sen+hoito+riippuu+"poliittisista+suhdanteista".+oliko+ajatus++myös+sitä+samaa+kuin+Himmler+aikoinaan+rahojen+tasajako+ja+"katoanimen+sumuun"+?
Tämähän+on+mielenkiintoista+.+Joko+tuo+alle+10%+joukko+on+valinnut+vartijat+ja+koska+alkaa+koulutus+ja+missä+voi+ilmoittautua+?
Ketju sisältää viestejä, jotka täyttävät rikoksen tunnusmerkit.