Poliisi tähdentää: Ilmoita ryöstöstä aina hätänume

Miksi ilmoittaa kun se ei aiheuta mitään toimenpiteitä poliisin keskittyessä ydinliiketoimintaansa eli autoilijoiden rahastamiseen?
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/115985-poliisi-tahdentaa-ilmoita-ryostosta-aina-hatanumeroon
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hätänumeroonkun soitata saat alkaa jankkaamaan hätäaputyöläisen kanssa että onko kyse hädästä vai ei, ja minne oikeesti pitäs soittaa, vai pitäskö soittaa ja päläpäläpälä..

ps. nopeussakkotoleranssikis 0km/h. nopeusrajoitus on SUURIN sallittu nopeus, hiljempaakin saa ajaa, mutta ei lujempaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cFLrrmGi kirjoitti:

Miksi ilmoittaa kun se ei aiheuta mitään toimenpiteitä poliisin keskittyessä ydinliiketoimintaansa eli autoilijoiden rahastamiseen?
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/115985-poliisi-tahdentaa-ilmoita-ryostosta-aina-hatanumeroon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu