oon pankissa töissä ja kettelin tommosen henkilön kuin Marco de witt pankkitietoja, kaveri saa 4 kertaa vuodessa 25000 euro jostain venäläisestä pankista, ja sen lisäksi kaupungilta 200-500 € kk ja kelalta 600€/kk. Kyllähän noilla tuloilla elää ja 'harrastaa'
mistä rahat
Pankkitoimihenkilö
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllä ko. Henkilö tienaa myös kadulla, lähinnä myyjä osapuolena..
Vai ihan pankissa töissä? Varo, ettet pian ole raastuvassa.
Kiitos tiedosta poliisille on juuri ilmoitettu sinusta.
Suomi-tolloja on helppo kusettaa.
Ei kaupunki eli sossu mitään maksa jos 25000 pärähtää tilille neljännesvuosittain. Eikä ole kyllä oikeutettu mihinkään asumistukiinkaan. Eläkettä voi saada.
Pankki kyllä reagoisi, jos tulee tuollaisia summia ulkomaalaisilta tileiltä. Kainelaisia kahjoja aloituksia täällä, mutta kumma kun pressiklubi vs terho ketju häipyi kuin suvakin nyhtökaurapieru mutta tällaiset saa jäädä.
No et ole kauaa pankissa töissä.
Hyvä yritys.
Aloittaja ei ole koskaan päässyt niin lähelle pankkia että olisi voinut viedä edes hiekkaa lattialle. Varmaan sama hyypiö joka yritti lyödä Argentaa.