LINDSTRÖM OIKEIN SANKARI !!

Yrittää työllistää kieli- luku- ja kirjoitustaidottomia mamuja.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Satonenhan ne lupasi työlistää kevyesti..

Äänestä

Lindström jää historian kirjaan suurena sankarina kun pystyy työllistämään
luku- kirjoitus ja kielitaidottomat mamut ei kylläkään korkeastikoulutetuille oman maan kansalaisille riitä työtä, on tämä mennyt ihmeelliseksi.

Sitä se on kun tehtaalta poispotkittu pääsee ministeriksi.

Äänestä

Lindström ajattelee kun hänkin on päässyt ministerin virkaan niin kyllä luku- kirjoitus-
ja kielitaidottomatkin saavat vaikkapa tehdastyöläisen paikan.
Kun ei itsellä ole kokemusta eikä koulutusta on ulalla näissä tehtävissä.
Lindström astunut liian suuriin saappaisiin.

Äänestä

Lindström ,soini ja petossuomalaiset jää suomen historiaan katalimpina ihmisinä ja puolueena suomalaista yhteiskuntaa vääristävänä ja halveksimpavana puolueena,surullista että tuollaista politiikkaa voi olla Suomessa vielä 2016-luvulla ja surullisinta on kun jotkut on vielä on mennyt niin halpaan että äänestivät noita luusereita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siinämeilläministeri kirjoitti:

Yrittää työllistää kieli- luku- ja kirjoitustaidottomia mamuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu