Onko terrorismiuhka jo Suomessa

Salailunilmapiiri

7

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TässäFaktaa

      Isoin uhka Suomessa on rasistinen terrori. Rasismi on niin ikään terroria itsessään. Turvapaikanhakijat ovat nimenomaan paenneet terrorismia ja heidän syyttely terroristeiksi tai terrorismin tukijoiksi on rasismia, jolla yritetään mustamaalata hädänalaisia ihmisiä. Paatero yrittää näillä lausunnoillaan hankkia irtopisteitä persujen äänestäjiltä eli hänellä on jonkinlainen hinku politiikkaan, populistinen "salonkikelpoinen" rasismi on aina toimivaksi todettu tapa päästä valokeilaan (vrt. Trump). Toisin sanoen, Paateron löpinät voi jättää omaan arvoonsa: turvapaikanhakijoiden tuomaa terroriuhkaa ei ole.

      • teehyvätyö

        Niin, mm. se päänkatkojarukkakin pakenee hädissään terrorismia. Hyvä tavaton! Mikset ota luoksesi asumaan näitä poloisia?


      • ymmärrätkö_edes_tuon

        Sinä ja sinun faktasi.

        Kun kurkunleikkajia kerääntyy Suomeen niin kun on kerääntynyt ,silloin viisas on varuillaan. Ääliöt niin kuinsinä,ei le varuillaan ennenkun on viidakkovesuri omalla kurkulla.


    • odotellessaHiljaista

      Terrorismin uhkahan on tietysti olemassa. Terrorismia ei kuitenkaan ole vielä toteutunut tai on toteutunut hyvin vähän. Mutta muualta maailmasta kun katsomme kehityslinjoja tällaisessa tapauksessa, niin eipä se niin ole mennyt, että se uhka olisi alkanut vähentyä. Pikemminkin niin, että uhka on muuttunut terrorismiksi ihan vähän. Tai sitten enemmän.

      Sillä välillä mittari asteikolla liikkuu.

    • Tmslv

      Sitä enemmän mitä enemmän muslimeita maahan päästetään. TÄMÄ SELVÄ!

      • FasismiLisääntyy

        Tässä olet oikeassa, mitä enemmän ulkomaalaisia Suomessa asuu, sen suurempi vaara heillä joutua natsirasistisen viharikoksen uhriksi.


      • koitappas_kertoa
        FasismiLisääntyy kirjoitti:

        Tässä olet oikeassa, mitä enemmän ulkomaalaisia Suomessa asuu, sen suurempi vaara heillä joutua natsirasistisen viharikoksen uhriksi.

        "Natsirasistinen viharikos" ? Koitappas selostaa mikä se sellainen rikos mahtaa olla.

        Jos musta mies raiskaa valkoisen naisen,onko siinä ehkä viharikoksesta kysymys ?

        Tulipahan mieleeni vaan kun ne vapauttivat tämä murhaaja lapsenraiskaaja somalin Abdigadir Osman Husseininkin syyskuun ensimmäinen p.

        Vai onko tuo Husseni ehkä juuri semmonen mainitsemasi ( natsirasisti ) ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe