Aamuteeveessä oli haastattelu jossa haastateltiin tyttöä joka oli pudonnut hevosen selästä työssään ja nyt aivoissa vamma ja vakuutusyhtiö on hylännyt kaikki, aivan kaikki lääkäreiden lausunnot.
Aivan törkeää käytöstä ja toimintaa vakuutusyhtiöltä. Loukkaantunut on pyytänyt ainoastaan kuntoutusta joka olisi hyvin tärkeää ensimmäisenä vuosian tapahtuneesta onnettomuudesta, asia siirtynyt KELA:n hoiviin, kyllä mielestä i vakuutusyhtiö on korvausvelvollinen.
Minulle kävi aivan samoin, loukkaannuin työtapaturmassa ja taistelin vakuutusyhtiön kanssa vuosia ja parin valituskierroksen jälkeen vakuutusyhtiö muutti kantansa myönteiseksi eli suorastaan kiusasivat viimeiseen pisaraan saakka vaikka olin vaikeasti vammautunut työtapaturmassa ja oli silminnähtävät vammat jotka eivät parane.
Olisi paikallaan boikotti vakuutusyhtiötä kohtaan joka nyt kiusaamalla kiusaa nuorta aikuista naista joka hevosammatissaan loukkaantunut työtehtävissä! Tästä aiheesta olisi nostettava melu Facebookissa ja autettava ja ainoa keino on maanlaajuinen boikotti, aivan turhaan maksaa vakuutuksia jos korvauksia ei saa.
Erään tytön tarina!
eiobuce
0
74
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1303663Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,803185SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.842611Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72406Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2402317Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a362169- 42939
- 95938
- 53829
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16800