Mitä sai persut lehmäkaupassa!

lutkuttakaanyt

Kutkuttaa kieltä kokoomuksen perseessä! Kokoomus sai perintö -ja lahjaveroalen.. Kepuloiset metsänluovutusalen ja 50 millin tukiaispaketin!

9

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • runkkari-tossavainen

      Kepun ja kokoomuksen ei ole tarvinnut antaa perserei'ille mitään sen jälkeen kun toukokuussa 2015 oli annettu seuraavat kaksi asiaa.

      Timo Soinille annettiin ulkoministerin paikka ja Puoluelakia sovittiin muutettavaksi puoluetukea koskevien säädösten osalta siten, että Soini saa pitää persereikien puoluetuen koko vaalikauden ajan, vaikka kaikki muut kansanedustajat loikkaisivat.

      Politiikan lehmänkauppojen ylivoimainen taituri kepu ei ole joutunut perserekien kanssa käyttämään osaamistaan ollenkaan, kun peli tehtiin selväksi jo toukokuussa 2015.

    • Joku_roti_juppiautoille

      Saihan Soinin Timppa sen verran torpattua peruille, ettei juppiautoveroa kokonaan poistettu, vaikka joku puolue sitä vaalikiimassa lupaililikin.

      • vitunsoini

        Tarpeksi aleni ja kaikki maksaa taas korotettavaa autonkäytömsksua..


    • satasen-akka

      Kauheaa!!!

    • Pelin_politiikkaa

      Kepu antoi juuri ennen galluppia lahjan persuille. Hallituksesta poistuva ministeri, Olli Rehn, oli lupaavinaan 40 milj.€ Guggenhaimille ja persut muka torppasivat sen ja heti tuli 2% lisää kannatusta. Hieno ele kepulta hallituskumppanin tuskaan.

      • Qäqi_quckuos

        Ei sitä Guggenheimia budjettineuvottelussa kukaan - edes Rehn - esittänyt. Soini kaatoi luomansa olkiukon ja kehustelee sillä.


    • hyvänhyvyyttään

      Järkkäshän Soini kokoomuksen rahamiehille kalliit hybridit alella.. Mitähän sai itse?

    • Köyhät kyykkyyyn ja mamuja lisää. Suomalainen johtaja on palkkansa ansainnut. Vasemmisto räksyttää ja tyhmä pienituloinen äänestää ens vaaleissa taas itseään vastaan , kun ei ymmärrä että maailmalla riittää orjatyötä haluavia. Suomi menee suvakkien avustuksella kahden kerroksen maaksi. Onneksi me paremmin pärjäävät olemme päässeet 80- ja 90-luvulla nauttimaan sen aikaisesta tasa-arvoisesta yhteiskunnasta. Töitä tekemällä saattoi vaurastua. Nykyiset verorahat menevät mustanaamion takapuoleen ja sieltä tulee lisää mustapaitä suomi-neidon tissiä lutkuttamaan. Brexit ja Trump ovat valkoisen suomalaisen kannalta hyviä uutisia. Eurooppaa ei voi pelastaa , mutta parhaat kansallisvaltiot voivat selviytyä. Eläköön Suomi.

    • Xcvvbnklögg

      Saihan Soini Avioliittolain uudestaan eduskunnan revittäväksi.

      Kukaan ei muista, että tasan vuosi sitten hallitus ilmoitti, että asiaa ei enää käsitellä!

      Ainoa, mitä tässä todistetaan on päätösten, lakien ja hallituksen epäluotettavuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5831
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4565
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4332
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4111
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3710
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      59
      3229
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2413
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      34
      2305
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2059
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1134
    Aihe