Johan oli irvokas juhlapuhe yleisradion toimitusjohtajalta hänen ylistäessään yleisradion ylläpitämää sananvapautta. Jokainen meistä tajuaa, että Yleisradio itse on ollut merkittävin sananvapauden rajoittaja Suomessa, johtuneeko siitä että elää täysin valtion budjetista ja on täten täysin valtaa pitävien ohjattavissa. Tosi asia on että Yleisradio pitää sananvapautena sitä, että heidän toimittajillaan on oikeus raportoida oman ideologiansa mukaisisesti vaikkapa maahanmuutto ja pakolaisasioista. Mitään kriittistä kommenttia Yleisradio ei asiasta ole raportoinut, vaikka niitä on ihan liikaa. Tämä on heidän käsityksensä sananvapaudesta, heille ja asiat samalla tavalla hyväksyville tämä on sananvapautta, ja muut vaietkoot ja heidät julistetaan rasisteiksi. Arvoisat isänmaalliset Suomalaiset, voimmeko hyväksyä tämän.
Yleisradion Sananvapausseminaari
Suomi-suomalaisille
1<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Yhtenäistä kansaa ei mikään voi eroittaa!
Näin se on, kunhan tarpeeksi on kiusan tekoa valtiovallan edustajalta. Katkeaa se sitkemmänkin asukkaan jänne.
Suomi on maineen ja vesineen satamiakin myyty. Mutta silti pitää saada lisää, lisää, lisää. Eikä muisteta elämän olevan rajallista. Tilin teon hetki koittaa, vankilaan koko hallitus ja vok johtajat. Jokainen matu saisi lähteä sinne mistä tulivat. Jäljelle jääneet ovat oikeasti yrittäneet kotiutua. Ovat töissä se promille ( koneessa missä (I) koneessa on se promillen merkki) on se joka haluaa muutosta myös sinne afrikan mantereelle. Vieden tietoa ja ohjausta perille aavikko majaan ja yrittävät saada järkeä kansansa päähän.
Järvenpään nuoret edes yrittivät puolustaa tulevaisuuttaan. Sillä meidän nuoriso on tulevaisuutensa edessä. Nämä koulutetut sivistystä ja kielitaitoa saaneet nuoret ovat valmiita tekemään sen kansan nousun jonka oma ikäluokkani näki Tv kautta Chile ja moni muu poisti sairaan kohdan kansastaan. Sen jälkeen tuli vainot. Se ettei kansa hajonnut vaan kulki yhtenäisenä rintamana kaduilla ja toreilla. Kuten meillä nämä SUOMI ENSIN JOUKOT Ilman vapautta olemme mennyttä