Olen kokeillut muutamia raahelaisia kampaamoita. Leikkauksen jälkeen huomaa että taas saa kotona parsia jälkeä itse; otsatukka on vino, pitempiä hiuksia ja tuppoja roikkuu epämääräisesti, toinen puoli kerrostettu eri mittaiseksi kuin toinen, kolo siellä ja täällä jne.
Kuitenkin olen katukuvassa nähnyt rouvia joilla on erittäin tyylikkäitä ja huolellista leikkauksia, leikkaus istuu just eikä melkein, veistoksellisesti.
Antakaa vinkkejä missä saa todella ammattimaisen ja huolellisen leikkauksen?
Mistä huolellinen hiusten leikkaus?
9
1416
Vastaukset
- Thaihjhjkk
Olen kyllä mies. Mutta ainakin hyvää työn jälkeä tekee parturi PHASARIN kävelykaduilla. Naisten kampauksista EN osaa sanoa mitään.
- VuoljoenPoeka
Itsekin käyn, hyvää työtä ja muutenkin mukava, nimi on PHACHERIN
- thatsphach
Voi osata miesten tukat mutta naisen tukan leikkaus... ei lähellekään
never again !
- paulaonparas
Linkka-asemalla päädyssä Hiuskulma. Sieltä parhaat leikkaukset!!!
- Taloilmanleikkaajaa
En nyt muista sukunimeä, mutta Pia on etunimi tumma pitkähkö nainen pitkät tummat hiukset oli aikoinaan Raahen seudun paras hiusten leikkaaja, onko vielä hommissa?
- Kelomies
Partureilla hiusten väri ja pituus vaihtelee
- Meriuimari
Ja etunimi!?
- Ljurps
Minun kokemukseni Hiuspuojin Miiasta Pattijoella ovat hyvät. OP tori,
- CurLyHair
Joskus sanottiin että yritys joka kuuluu hiusalan ammattiliittoon, huolehtii työntekijöidensä ammattitaidon ylläpitämisestä, kouluttamisesta ja työn laadun varmistamisesta. Liiton merkki oli näkyvällä paikalla yrityksen ovessa tai ikkunassa. Sellaisen liikkeen työntekijöiden ammattitaitoon ja osaamiseen saattoi luottaa. Mitenhän on nykyään?
Täältä voi etsiä oman paikkakunnan yrittäjät: http://www.hiusyrittajat.fi/jasenliikeluettelo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?815037- 794859
- 1324268
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103058- 522689
- 402596
- 532247
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102221Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211850