Voisko jouku kertoa Jari Tervolle ja sille viherpiipertäjälle että omaisuutensa SAA LAITTAA myyntiin ja antaa sen lyhentämättömänä esim irakin pakolaisille. Ei sitä kukaan kiellä. Yhteistä rahaa ei voi polttaa mihin vain
Tervon politiikka
Läskiposki
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Miksi ne ei käy lomalla näissä maissa mitä ne kannattaa?
Aivan !
Alkaa olla kyllä niin huonoa meno Suomessa, että on syytä viestittää hallitukselle asioista.
Paras tapa viestittää, on lopettaa kuluttaminen lähes tyystin.
Kun ei osta juuri mitään eikä juuri koskaan, valtiolta jää saamatta ALV, ja työn verotus, energiaverot, jäteverot ym.
Ja luonto kiittää.
Te, jotka tupakoitte, harkittaa tupakoinnin lopetttamista kokonaan ! Ei mene ropoja valtion kirstuun.
Alko kannattaa ostaa ulkomailta, jos sinne on asiaa.
Tai tehdä kotiviiniä.
Käykää kirppiksillä, jos on vaatteille tarvetta. Korjatkaa entisiä vaatteita.
Yhä useampi ymmärtää, että ihan turha äänestää vaaleissa, kun ääni ei kuitenkaan kuulu, vaan hallitus tekee ihan muunalaisia päätöksiä kuin annettiin ymmärtää.
Ostoboikotti alkaa pikkuhiljaa näkyä bruttokansantuotteen laskuna.
EKP hädisssään painaa rahaa lisää, kun yhä suurempi osa ihmisistä ymmärtää, että kaikki ostotapahtumat tuovat lisää rahaa valtiolle ja EU:lle.
Ihmiset eivät osta, koska ostaminen ei tee onnelliseski.
Päin vastoin, konmari on muotia.
Miksi rahoittaisin hallitusta, joka ei toimi.
Sitäpaitsi, hyvin suuri osa ihmisistä on ylipainoisia. Voivat dietata (kuten minäkin) ja olla ostamatta liikaa ruokaa.
Hävikkiruokaakin tulee valtavasti.
Syön askeettisesti, syökää tekin.
Ja kukkaro kiittää, ja hallitus on harmissaan.