Ei minusta. Raamattu puhuu kylläkin, että varsinkin lopun aikana tulee herjaajia, mutta minusta siinä ei ole mitään merkillistä. Se on säälittävää, mutta ei merkillistä laisinkaan.
Herjaajako merkillinen?
Kysyväinen
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aivan. Ehkä ainoa merkillisyys on siinä, että hän puskanikkeineen ei huomaa, kuinka tietyt sanavalinnat ja lauserakenteet paljastavat hänet Teuvoksi. Samoin sanavalinta "11 vuotta" paljastaa sen, että nimim. 2005astiseurannut viestit vaivaavat ja raivostuttavat häntä.
Kyllä hän on merkillinen mies, tosin hulluudessaan ja tyhmyydessään. On mahtanut olla viisaista pula kun on tutkamiehiä aikoinaan pestattu tai mielisairastuminen on tapahtunut virkauran jälkeen.
On hän merkillinen omassa narsitisessa suuruudenhullussa itseihailussaan, mutta valitettavasti muut eivät huomaa hänen "suuruuttaan" hulluutensa kylläkin.
Niinpä. Herjaamisessa ei ole mitään merkillistä, eikä merkittävää, eikä mitään positiivista. Syntiä se on, Isolla Ässällä.