Suomi Ensin! 11.9. klo 15-16.30 HKI Itäkeskus
Helsinki: Suomi Ensin! Itsenäisyys ja stop islamisaatiolle. Osa 3.
syyskuu 11 @ 15:00 - 16:30 HKI Itäkeskus, Tallinnanaukio
Suomi Ensin! Itis-kampanja. Osa 3. Vaaditaan eroa EU:sta (Fixit), eurosta ja Schengenin sopimuksesta. Puolustetaan perinteisiä suomalaisia arvoja ja kulttuuria sekä vastustetaan Suomen islamisaatiota.
Helsingissä toimiva kauppakeskus Itis on ainoana Pohjoismaissa aktiivisesti tukenut islamisaatiota mm. markkinoimalla Halal-lihaa, järjestämällä Ramadan-kampanjan ja käyttämällä Mellunmäen radikaalimoskeijassa toimivaa mainostoimistoa. Mellunmäen moskeijan imaami kieltäytyy kättelemästä naisia ja saarnaa islamin vaativan kuolemantuomiota julkihomoille.
Itis on ilmoittanut näkevänsä islamisaatiokehityksen positiivisena. Tämä siitä huolimatta, että se käytännössä johtaa muslimien massamaahanmuuttoon, lasten ja eläinten kiduttamiseen (ympärileikkaukset ja rituaaliteurastus), naisten alistamiseen, lapsimorsiamiin, kunniamurhiin, rikollisuus- ja taharrusaaltoihin, joukkoraiskauksiin, mellakoihin ja lopulta jihadisteja suojeleviin rikollispesiin ja no-go-alueisiin.
Ei ihme, että kansan suussa kauppakeskus Itistä on alettu kutsumaan Lähi-Itäkeskuksessa toimivaksi kauppakeskus Isikseksi.
Suomi Ensin! -kampanja pyrkii yhdistämään ulkoparlamentaarisen ja parlamentaarisen toiminnan painottaen erityisesti ulkoparlamentaarista ruohonjuuritason toimintaa. Tämä tarkoittaa valtaeliitin ja valtamedian suoraa haastamista mm. erilaisilla kampanjoilla, katuhaastatteluilla ja katumielenosoituksilla.
Itis 3 on tarkoitettu yleiskansallismieliseksi mielenosoitukseksi. Samalla se on myös osa kansallismielistä kunnallisvaalikampanjaa, jonka aikana Suomi Ensin! ja monet muut valtaeliittiä vastustavat yhdistykset ja pienpuolueet kertovat lyhesti itsestään ja keräävät kannattajakortteja. Päämääränä on haastaa valtapuolueet kansallismielisillä vaaliliitoilla.
Itiksessä järjestettyjen mielenilmaisujen aikana väkivaltaa ja muuta vakavaa häirintää on ollut paljon muslimien ja anarkistien taholta. Vaadimme, että myös Itiksessä kunnioitetaan suomalaisten sanan- ja kokoontumisvapautta.
Suomi Ensin! tukee vaihtoehtomediaa ja varsinkin MV-lehteä sen taistelussa totuuden ja sananvapauden puolesta. Tuomitsemme Helsingin poliisilaitoksen laittomat toimet ja kampanjan MV-lehden sulkemiseksi. Vastustamme Suomen luisumista kohti Ruotsin mallia, jossa politisoitunut poliisijohto pyrkii sekä rivipoliisien että kansan tahdon vastaisesti vähättelemään islamisaatiota ja tuhoamaan kansallismielisten henkilöiden ja puolueiden toimintamahdollisuudet.
Kunnioitamme suomalaisia katupartioita. Vastustamme erityisesti valtamedian tapaa demonisoida Soldiers of Odin-katupartiota. Puolustamme suomalaisten katupartioiden toimintaedellytyksiä.
Itis 3-mielenosoituspäiväksi on valittu 911-päivä, joka symbolisoi lännen ja islamin välistä taistelua. Sunnuntai 11.9. on myös tänä vuonna muslimien tärkein juhlapäivä. Vaadimme, ettei Itis juhlista päivää islamisaatiota normalisoivalla kampanjalla.
Emme alistu islamisaation edessä. Emme luovuta ennen kuin Suomi on jälleen itsenäisenä Suomen kansan hallussa. Suomi ensin!
http://kansanliike.net/tapahtuma/3920/
Suomi ensin tapahtuma
korre
2
148
Vastaukset
- ukko50v
Loistavaa, kaikki paikalle. Näytetään musulmaaneille, takkutukka anarkisteille ja vihervassareille, kenelle Suomi kuuluu. Täällä noudatetaan Suomen lakeja ja tapoja. MATUT ULOS!!!!!!!!!
- rygonomus
Hei. Nyt kun on tapahtuma ohi, niin olisi mielenkiintoista tietää kuinka teillä kaikilla paikalla olleilla ( 9 kappaletta) muuten aika meni. Tuliko joukkovoiman tunne vai iskikö järki ja realismi päälle. Eipä tainnut. Itsensä aivopesseiden on vaikea muuttua. Mutta menestystä kuitenkin teille.
Ja näin syksyllä on kyllä hyvä viedä MATOT ULOS, kun on vielä poutaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432786Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761761Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061614Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 581351
- 941253
- 471129
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121128