Tällä Suomi 24:n Yhteiskunta-osiolla mellastaa venäläismielinen joukko kirjoittelemassa omia ajatuksiaan suomalaisille. Tämä johtuu siitä, että Suomi on itsepintaisesti estänyt Venäjää avaamasta omaa tiedotuskanavaansa Suomen radioverkkoon. Ajatelkaa, jos he saisivat tuon suuresti kaipaamansa radioaseman suomalaiselle FM - taajuudelle niin tätä samaa potaskaa alkaisi olla eetterissä illasta aamuun 24/7. Hyvä, että Suomi on ottanut asiaan jämäkän kannan ja estää moisen tuutin perustamisen.
Venäjän radiokanavaa ei Suomeen
Radio_Luxenburg
14<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eipä, ei. Ei me sellaista täällä tarvita eikä haluta.
Radiot: City, Rock ja Novan retro perjantai riittävät vallan mainiosti.
Ei missään nimessä mitään radiokanavia. sitten nämä tiltut batmännit ym r...än nuolijat vasta innostuukin
Oishan siinä yksi huumorikanava lisää. Da,da..Saisi nauraa oikein sydämensä pohjasta. Pekmanni selittämässä venäjää meille. Hahahahahahaaa.
Ahhahah ... pointti tuokin. ;-)
Tällä Suomi 24:n Yhteiskunta-osiolla mellastaa natomielinen mielisairas kirjoittelemassa omia ajatuksiaan suomalaisille. Tämä johtuu siitä, että natottaja on itsepintaisesti estänyt itseään avaamasta tietä mielisairaalaan. Ajatelkaa, jos auttajat saisivat tuon suuresti kaipaamansa natottajan oikealle taajuudelle niin tätä samaa potaskaa ei olisi enää eetterissä illasta aamuun 24/7. Paha, että natottaja on ottanut asiaan jämäkän kannan ja estää moisen tapahtuman toteutumisen.
Ja mitenkä se menikään aikuisten oikeasti .... Älä palstan permapelle kehtaa ..... . IMHO.
Usan ja Suomen pieniaivoiset kapiaiset eivät pysy Venäjän aseteollisuuden innovaatioiden perässä.
BUAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAH ja TIRSK vielä kaupanpäälle. ;-)
Mitäs aseita ne rys..eikun venäläiset ny on onnistuneet kopioimaan? Innovaatiot?
Tais tulla punapeikolla pieni aivopieru. TIRSK.
Venäjän propagandaradio aiheuttaisi voimakkaan vastareaktion suomen kansassa. Ovat kai ymmärtäneet, ettei se tuottaisi toivottua kansan hajaannusta vaan pikemminkin päin vastoin.
Erkki Johan B on laitettu Kremlin kellareihin piiloon, kun on huomattu miehen tuottavan vain russofobian voimakasta kasvua jutuillaan Suomessa. Kaverinsa Astahovkin sai potkut venäjän lapsiasiamiehen hommista erehtyessään kysymään Karjalassa hirveään veneonnettomuuteen joutuneilta eloonjääneiltä leirilapsilta: "Ai - kävitte sitten uimassa?"
Alajärvellä toimiva Järviradio tekee yhteistyötä venäläisen radiokanavan kanssa. Jäljet johtavat Janus Putkoseen, joka nyt on Donetskissa suuri päällikkö. On ovelaa toimintaa, mutta kaikki tulee ilmi ennemmin tai myöhemmin.