ILMIANTO!!!

Ilmiannettu

Ilmiannan itseni. Tässä kirjoituksessa arvostelen itseäni, joka on mielestäni loukkaavaa. Olen myös pimeä tapaus ja jankkaan mielelläni loputtomasti. Olen oikeassa, mutta jotkut eivät suostu ymmärtämään ehdotonta totuutta. Se on väärin.

15

224

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos.aloittajalle

      Kiitos rehellisyydestäsi, joka on harvinaista näinä valheiden aikana. Muista myös huilata edes joskus ja jopa viikonloppuisin. Myös oikeisiin töihin meneminen auttaisi ongelmiin joista kerroit.

      • Huono-ohjeistus

        Oikea työ on väärä ohje. Hänenlaistaan ei kelpuutettaisi mihinkään työyhteisöön. Jos kuitenkin rekry toteutuisi niin koeaikana huomattaisiin sen olevan väärä. Yhteistyökyky täysin olematon.


      • TotuusEsille
        Huono-ohjeistus kirjoitti:

        Oikea työ on väärä ohje. Hänenlaistaan ei kelpuutettaisi mihinkään työyhteisöön. Jos kuitenkin rekry toteutuisi niin koeaikana huomattaisiin sen olevan väärä. Yhteistyökyky täysin olematon.

        Ei yhteiskyvytöntä palkata mihinkään toimeen tai työhön. Suomessa alalla toimivien tahojen henkilöstöt ovat eri kursseilla ja seminaareissa ja tiedot erilaisista henkilöistä tiedetään. Työhaastatteluvaiheessa ja sitä ennen kartoitetaan hakijat tai kutsuttavat ja heidät myöskin tunnetaan vuosien varrelta. Mainitsemasi tilanne on jo etukäteen mahdoton.


      • Tosifaktaa
        TotuusEsille kirjoitti:

        Ei yhteiskyvytöntä palkata mihinkään toimeen tai työhön. Suomessa alalla toimivien tahojen henkilöstöt ovat eri kursseilla ja seminaareissa ja tiedot erilaisista henkilöistä tiedetään. Työhaastatteluvaiheessa ja sitä ennen kartoitetaan hakijat tai kutsuttavat ja heidät myöskin tunnetaan vuosien varrelta. Mainitsemasi tilanne on jo etukäteen mahdoton.

        Palstavirus tulisi hyljätyksi yhteistyökyvyttömänä.


      • nostinta

        nosto


    • Ilmiannettu

      Olen niin paha. Voi mikä pärstä katselee peilistä! Ja mitä juttuja joudun itseltäni kuuntelemaan. Pyydän että saisin haukkuja muiltakin. Olen ne ansainnut.

      • jotainhyvääkin

        Hyvä että kerrankin tunnustit.


    • Voivoivoivois

      On se niin kauhiaa.

    • Massaipostia

      Onneksi palkkiot juoksee.

      • Hösös

        Ei juokse. Surkiaa.


    • Neuvotonta

      Kuinka itseään voisi rangaista?

      • Todenpuhuja

        Olemalla hiljaa.


    • osir----

      Ilmiannan itseni itseäni suuremmalle. Sanon hänelle, olen tehnyt sen mikä on oikein itselleni, ja hävittänyt sen mikä on väärin itsestäni.

      Ilmiannan itseni siis ihmistä suuremmalle.

      Elän vieläpä seuraavan mukaan: Olen tehnyt sen mikä on oikein muille, ja hävittänyt sen mikä on väärin muista.

      Ilmiannan tekoni -siis itseni- jälleen ihmistä suuremmalle. Ilmiannan ne Elämän antajalle

      -höyhenenkevyt sulka vaa-assa-

      pakana----

    • Anonyymi

      Annan ilmi huijari Pera606 käyttää eri kuvia ym....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      73
      1959
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1229
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1028
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      24
      1003
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      90
      714
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      115
      692
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      44
      685
    8. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      652
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      645
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      59
      598
    Aihe