Vaikuttaa ihan siltä, että esimerkiksi eilisessä mielenosoituksessa aivan tahallisesti meni provosoimaan keskelle mielenosoitusta naamioituneena ja valehteli tapahtumasta aivan selvästi, tilanne näkyy videolla kaikille, jotka sen haluavat katsoa.
Kyllä hän siinä itse meni häiriötä aiheuttamaan, eikä päinvastoin. Hyvä, että on videota tilanteesta, lisäksi pitäisi tutkia sen panttilainaamo/rahanlähetyspaikka perinpohjaisesti verottajan ja viranomaisten toimesta, ts. lähetetäänkö rahaa terroristijärjestöille.
Lisäksi tehtailee aiheettomia rikosilmoituksia, rikoksista, joita ei ole edes tapahtunut ja aiheuttaa taas lisää kustannuksia Suomelle.
Tehnyt itsensä jo niin naurettavaksi ja halveksittavaksi, että tulevaisuus Suomessa on nyt mennyttä. Hänet muistetaan näistä jutuista, samoin kuin ns. barbaarin tapaus, jossa naiset valehtelivat 11 ihmisen todistuksen mukaisesti ja siltikin vielä mussuttavat jotain. Naurettavaa ja säälittävää! Kertoo aivan selkeästi, millaista sakkia nämä ihmiset ovat MOT!
Kyllä hän siinä itse meni häiriötä aiheuttamaan, eikä päinvastoin. Hyvä, että on videota tilanteesta, lisäksi pitäisi tutkia sen panttilainaamo/rahanlähetyspaikka perinpohjaisesti verottajan ja viranomaisten toimesta, ts. lähetetäänkö rahaa terroristijärjestöille.
Lisäksi tehtailee aiheettomia rikosilmoituksia, rikoksista, joita ei ole edes tapahtunut ja aiheuttaa taas lisää kustannuksia Suomelle.
Tehnyt itsensä jo niin naurettavaksi ja halveksittavaksi, että tulevaisuus Suomessa on nyt mennyttä. Hänet muistetaan näistä jutuista, samoin kuin ns. barbaarin tapaus, jossa naiset valehtelivat 11 ihmisen todistuksen mukaisesti ja siltikin vielä mussuttavat jotain. Naurettavaa ja säälittävää! Kertoo aivan selkeästi, millaista sakkia nämä ihmiset ovat MOT!
Vastaukset 41
Vanhimmat
valheellinen tarina
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016091122296437_uu.shtml
totuus näkyy videolta :D Tälläsestä valehtelusta pitäisi jo nostaa syyte! Kiihottaminen kansanryhmää vastaan ja valheellinen ilmianto.
onko linkkiä?
Kyllä https://youtu.be/5SrE59LLoco
Ei kiinnosta, mutta Valtteri jäi bussista ja jopa kaksi kertaa! Tätä asiaa olen puolisoni kanssa itkenyt, niin että kyynelkanavamme tulehtuivat.
Älkää unohtako mun mutsia ja systäriä ...osta levy tai kaks...
Ketä nyt jotain vitun Waltteria kiinnostaisi??
Valtteri ponnahtaa aina otsikoihin tällaisten ikävien juttujen jälkeen.
"Järkyttävä pahoinpitely"
Ei ilmeisesti sitten faktoja paljoa tarkisteltu?
Sen verran hävettää, ettei kukaan Iltalehdessä ota uutista omiin nimiinsä.
Tekijä on IL-TYÖRYHMÄ.
Kyllä tuossa valehtelussa työryhmää tarvitaankin. Ilmeisesti on kahvipöydässä kehitelty juttu, joka vahingossa julkaistiin. Eihän sillä mitään väliä onko totta kunhan uutinen palvelee lehden agendaa.
Oli siellä eka yksi nimi vahtoivat toki työryhmäksi kun toimittajan kusetus kävi ilmi.
"JÄRKYTTÄVÄ PAHOINPITELY" DDDDDFFFFFD ja revityt vaatteet.. hahaaaa, ite tossa videolla tönii noita.
Kyseessähän on laillisen mielenilmauksen tahallinen häirintä ja ennenkaikkea viranomaisten harhautus.
Uskonnollisesti teko on kaikkien raskauttavin, sillä Mooseksen Allahilta saama kahdeksas käsky sanoo: "Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestäsi." Rangaistuksena on kuolema.
Mirjamin kannattaa perehtyä myös muihin kuoleman synteihin ja noudattaa Jumalan kymmentä käskyä:
http://koulujakirkko.evl.fi/84-10-kaskya
"Mene, äläkä enää syntiä tee!"
Kivitettäväksi akka joutaisi
Kannatetaan!
Kela elättihän se siellä taas julistaa ...sika natsi kätyri poliisi rasisti...
nämä natsia huutavat pallopää nekrut ei edes tiedä mikä natsi on, löisin siitä aika ison summan vetoa. samoin nämä kehitysvammaiset jotka on sinne oikein bussikyydillä anarkistien toimesta raahattu ja kerrottu mitä pitää huutaa. koska tästä naurettavasta ,keisarin uudet vaatteet ,leikistä tulee loppu. kyllä sylettää, ja viha ja inho maahantunkijoita kohtaan senkun kasvaa, luulen että kohta sitä OIKEAA rasismia alkaa pikkuhiljaa ihan oikeasti näkymään.
Mitä nyt kerron lapsilleni....mary mary ....nyyhnyyh
Niin jäi tämä nainen kiinni törkeästä valehtelusta! Kuinka äärettömän törkeä ja selvästi suunniteltu teko uhriutumiseen. Juuri tämänlainen toiminta LISÄÄ VIHAA! Tämä ihminen on vihanlietsoja! Iltalehti joutaisi saada myös syytteen asian uutisoinnista.
Ei vaan enää mene läpi valheet kun kaikilla on kamera taskussa. Ei hyvällä tätä naista katso kukaan......olisi viisasta harkita maasta muuttoa, maine meni jo hehehe! Ja aivan oma syy.
Naisen on pakko valehdella. Somalikulttuurissa kunnioitetaan kaikkein eniten 2:ta asiaa ne ovat valehtelu ja varastaminen. Somalit ovat jo 26 vuotisen Suomessa olonsa aikana onnistuneet saamaan omiensa parissa kunnioitusta sillä törkeätkin valheet ovat menneet Suomen päättäjille totena. Tavallinen kansa ei ole uskonut mutta heitähän saakin syyttää rasisteiksi. Nyt Suomi herää somalien valheet eivät enää menekään täydestä mutta syytteeseen heitä ei vieläkään aseta valheista. Somalien Suomessa oleskeluun on tultava loppu ja joka ainoa heistä on palautettava omaan maahansa Somaliaan.
Mediaväki, hävetkää. Vasurianarkistit hävetkää. Poliisi, todella suuri myötähäpeä. Näin tämä jälleen kerran meni, no odotellaan seuraavaa.
missä on ilmoitus perätömästä ilmiannosta ??? onhan se törkeää tälläinen provosointi jossa oli selvä tarkoitushakuisuus päästä tekemään rikosilmoitusta ja jhakemaan rikostuomioita....videot tas paljasti
Tämän takia on erittäin tärkeää että nämä tilaisuudet tallennetaan. Sekä alueen sisäpuolelta että ulkopuolelta. Jos tallennetta ei olisi ollut tämä tarina olisi mennyt läpi kuin väärä raha.
Sama kusettaja pyörii ylen ohjelmissa "asiantuntiana".
Raskaana! Kuka helvetti tollasta viittii edes panna?
Voi monetkin somalimiehet heillä kun on monta jalkavaimoa virallisen vaimon lisäksi ja monet näistäkin voivat olla aivan viimeisillään tai synnyttämässä niin tarvetta on. Sama somalinainen on useamman miehen ns. vaimo. Somalimiehen tarpeet ovat kyltymättömät ja "ottolapset" on tuotu Somaliasta tarpeeseen ja tietysti myös synnyttämään Suomen valtaajia.
Pitää varmaan ryhmäseksistä paljonkin joten ei muuta kuin kyselemään että mites olisi pienet sexstaasit!
hyi, sillä varmaan kivikova arpikudos pimppi, yök. siksi varmaan niin katkera ja agressiivinen.itiksessäkin , silloin kun ei ollut lärväänsä vielä peittänyt, silmät seisoi päässä ja kuola roiskui suupielistä, raudoissa putkaan tollanen mielenvikainen ämmä.
...ehm...hmmmmm..??? kjäh kjäh buahhahaaa...KEPPIHEVONEN xD
Ei monikulttuurisuus ole rikos.
Maryam Paskar harjoitti ainoastaan ihanaa monikulttuurisuutta.
Hirveitä valehtelijoita, esim. barbi perhe, valtteritapaus, nyt tämä tapaus, M teki myös viime miekkarista aiheettoman rikosilmoituksen ja häiriköi siellä kuin heikkopäinen.
Suomalaiset eivät usko enää yhtään mitään näiden selityksiä, tämäkin vaan vahvistaa barbin perheen valehtelua, valehtelu näyttää olevan muslimeilla tapa selvitä hankalista tilanteista ja voi valehdella ihan vapaasti meille suomalaisille. Sairaalloisen epärehellisiä ihmisiä.
Hesarin kommenttiosiota uutisen tiimoilta oli hauska lukea, se varmaan suljetaan kohta.... kaikki oli vittuuntunut tapahtumaan ja siitä uutisoimistapaan ja yleiseen turvistilanteeseen.
Tosin tämä eilinen tapahtuma oli aivan selvä tunkeutuminen mielenosoituksen keskelle, tarkoituksena saada aikaan konflikti. Tarkoitushakuista, selvä kuin mikä.
Iltalehden toiminta on kaiken arvostelun alapuolella, skeidaa puhtaimmillaan, maine meni, kaikki paljastui DDD Ei voi kuin ihmetellä Suomen median tasoa.
hahhah, ei vittu tälle spedeilylle voi enää muuta kuin nauraa. iltalehden maine mennyttä totaalisesti. tuota paskaläpyskää en lue enää koskaan:
Oikaisu:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016091222301149_uu.shtml
Ei mennyt iltalehden kiihotusuutiset kansalle enään läpi kansalaiset tiesi ja kauan ennen iltalehden oikaisua että koko iltalehden ulostus oli keksittyä kiihotusta.
Säälittävä yritys :DDDDDDDDDD !!!
Liike mihin Maryam Askar pyrki on rahanlähetyspaikka josta pakolaisina ja turvapaikanhakijoina suomeen tulleet ikuisestielätettävät kehitysmaa muslimit voivat lähettää rahaa sossukorvauksistaan "sukulaisilleen" esimerkiksi juuri Somaliaan.
Poliisi sinne välittömästi. Kaikki kirjanpito ja veroilmoitukset tarkkaan syyniin!
Myös paperilehdessä uutisen toimittaja on IL-TYÖRYHMÄ.
Mikä ihmeen "työryhmä" tarvitaan siihen, että toimittaja kirjaa puhelimessa saadun vinkin ylös?
Työryhmä... heko heko, mikä on "toimituksen" työryhmä, joka ei saa uutisessaan yhtään ainutta faktaa kohdalleen?
Onko tuo ryhmä nyt Iltalehden palkkalistoilla, onko luvassa lisää tasokasta journalismia?
Sama spedeily jatkuu. ... Odottakaa odottamatonta! ... Jo vuosi sitten tiesi, ettei tästä hyvää seuraa ja että tulemme vielä näkemään lähes mitä tahansa älytöntä.
Maryam on radikalisoitunut ja pitäisi ottaa poliisin tehovalvontaan. Ilman muuta pitäisi nostaa syyte perättömästä ilmiannosta, jotta saadaan Maryamin rikosrekisteri ajan tasalle. Ei saisi ainakaan rikosmerkinnallä lasten kanssa työskennellä.
minkälaista esimerkkiä viranomaiset antavat, jos päästävät tämän naisen kun koira veräjästä näiden älyttömyyksien jälkeen
Anatisitko tämän näköiselle kaapuakalle *ullia??
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/09/bureemi.jpeg
http://mvlehti.net/2016/09/12/yllattavia-kytkoksia-itis-tapahtumiin-liitettyjen-somalinaisten-valilla/
Must sen vaginaa pitäisi hieman joukolla tutkia. Lähetetään palokunta tutkimaan.