Simon muistoksi!

Emme unohda Simoa kunnon suomalaista miestä, jonka matut murhasivat.

Kaikki kynnellekykenevät paikalle mielenosoitukseen. Vokki on vaarallinen ja poistettava ihmisasutusten läheisyydestä.

Spärrä on vastuussa murhasta.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tullaan paikalle. Simoa ei saa unohtaa.

Äänestä

Emme myöskään unohda, että kyseessä oli persujen tänne HAALIMAT mamut.

Äänestä
  • Soini on narsistinen, häikäilemätön selkäänpuukottaja

    Äänestä

Niin ja oliko Mattilan Pirkon mies johtajana. Pekka Mattila muhokselta. Koulutusta talonmieheksi,mut johtajuutta pätee hoitaa ku oikee junailee SPR kanssa.Liekkö Muhoksen mummi ollut itse spr työssä Haitissa..

Äänestä

Uhrin muistoksi on järjestettävä hiljainen hetki.Kaikki Vokkien asukkaat,työntekijät,vapaaehtoiset,ylläpitäjät päättäjät,Sipilä eturiviin eduskutatalon rappusille kunnioittamaan uhrin muistoa.Sen olette uhrille velkaa.

Äänestä

Persut osasyyllisiä veritekoon.

Äänestä
  • Ei osaa perse hävetä.

    Äänestä

  • Räätäleiden ammattiliitto kiittää perussuomalaisia kansanedustajia, takkien saumoja on uusittu kiitettävällä tahdilla !

    Äänestä

  • oikeutta.simolle kirjoitti:

    Ei osaa perse hävetä.

    Persuikoni koki tyypillisen lopun. Jos ei olisi välillisesti viinaan näin kuollut, niin viinaan olisi kuollut muuten, juotuaan korvikealkoholia tai sitten ryyppyporukan toimesta.

    Äänestä

- Hän oli rauhallisin mies, joka melkein koko kylässä on, Simo Lappalainen kuvailee Otanmäessä lauantain ja sunnuntain välisenä yönä surmansa saanutta miestä

Äänestä
  • Melkei ei yhtää rauhallista oo.

    Äänestä

Ottakaas taas, lasse tuikut, niin uhrikin olisi tehnyt ja niin hän taajaan tekikin.

Meille ja Kelalle niin kalliin Simon muistoa kunnioittaen SOSSU.

Äänestä
  • häpeisit, persepersu

    Äänestä

Simo ei ikunaan rähissyt, ja silti arabisaastat päästi Simosta ilmat pihalle.

Äänestä

Kuvottavat elukat vankilassa muistetaan heitä varmasti jolaintapa,suvakkihuorat järjestävät mielenosoituksen vangitsemisen johdosta .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


konstaapeli.hartikainen kirjoitti:

Emme unohda Simoa kunnon suomalaista miestä, jonka matut murhasivat.

Kaikki kynnellekykenevät paikalle mielenosoitukseen. Vokki on vaarallinen ja poistettava ihmisasutusten läheisyydestä.

Spärrä on vastuussa murhasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu