tuloksiin?
Lehdissä on ollut viimevuosina aina vain enemmän "gallup"- tuloksia,
joiden tulos ilmoitetaan täysin päinvastaisina, kuin
mitä yksikään järkeä käyttävä uskoisi.
Tulosten vääristely on RÖYHKEÄÄ.
Se on ajanut kohta koko suomen kansan raivon partaalle
ja se on vienyt uskottavuuden yleltä ja monelta muulta mediakanavalta.
Tappio koskee kaikkea mediaa, kun kaikkea pidetään valheena.
Luuliko ne, että kukaan ei muka huomaa?
Suomi on ajettu näillä valheilla sellaiseen tilaan, että
haluan kysyä vääristelijöiltä: ONKO NYT HYVÄ MIELI?
valhemedian aiheuttama raivo kaataa kohta koko hallituksen
Enkä voi olla siitä pahoillani. Valehtelijoiden on aika väistyä.
Lehdissä on ollut viimevuosina aina vain enemmän "gallup"- tuloksia,
joiden tulos ilmoitetaan täysin päinvastaisina, kuin
mitä yksikään järkeä käyttävä uskoisi.
Tulosten vääristely on RÖYHKEÄÄ.
Se on ajanut kohta koko suomen kansan raivon partaalle
ja se on vienyt uskottavuuden yleltä ja monelta muulta mediakanavalta.
Tappio koskee kaikkea mediaa, kun kaikkea pidetään valheena.
Luuliko ne, että kukaan ei muka huomaa?
Suomi on ajettu näillä valheilla sellaiseen tilaan, että
haluan kysyä vääristelijöiltä: ONKO NYT HYVÄ MIELI?
valhemedian aiheuttama raivo kaataa kohta koko hallituksen
Enkä voi olla siitä pahoillani. Valehtelijoiden on aika väistyä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
YLE:n toimii kuin valtio valtiossa ja en tarkoita vain näitä galluppeja vaan yleensäkin uutisointia ja heidän sivuilleen ei edes pääse kommentoimaan tähän valheelliseen uutisointiin.
Valpo joka toimi ennen sotia ja sodan aikana omilla metodeillaan ja sitten oli toinen valpo joka toimi sodan jälkeen toisilla metodeilla ja toimi ja teki kuin valtio valtiossa....
https://fi.wikipedia.org/wiki/Punainen_Valpo siivottiin kyllä lujalla kädellä mutta milloin tehdään sama YLE:lle?
YLE vielä kehtaa mainostaa itseänsä "koko kansan radiona" kun edes siirrettäisiin maksukorteille ja se maksaa joka haluaa tätä!
Minusta ylen vääristelyt ovat todella epäisänmaallisia
ja haitallisia.
Vääristelyt ovat loukkaavia ja ne tuntuvat väkivallalta.
Ylläpidetäänkö tuollaista oikeasti verovaroin?
YLEN siivoaminen tulee vielä ajankohtaiseksi.
Oltaisiin kiinnostuneita jos olisi esimerkki ja vastaava uutisointi sitten vaikka sieltä loppukevvennysuutisista vai mikä on parempi mv-lehti?.
Otamäen murhasta ylellä tehtiin tappo. Kahdesta ryöstöstä ei puhuttu mitään. toinen uhri sairaalahoidossa. Näin yle meitä kusettaa ja pimittää matujen rikoksia. On todella suomen Pravda, yksi ainoa totuus. Kaikki on suomalaisten rasistien syytä kun katsovat arabiprinssejä pahasti.
Niin ja oikein se olisi jos saataisiin sellainen oikein oikeistomielinen media , kohta olisi niin normaalia että köyhä köyhtyy rikkaiden rikastuessa ja pällistellessä että pitäiskö muka siwan kassan, lähihoitajan, poliisin, opettajan tai paperimiehenpalkalla elää?.
Ja kinasteltaisiin vaan vaikka turvapaikanhakijoiden kanssa kun omat ongelmat olisivat niin suuria ettei jaksa ymmärtää, mutta turvapaikka/maahanmuuttajat kun tuppaavat tänne ja vievät sinulta työn ja naisen, eikö niin?
Joiden syytä ovat kalliit asunnot ja pieni tuntipalkka.
Vähäinen suuseksi ja kovat rikesakot.
Koko lailla typerä hallitus ja varsinkin persut jotka luulevat että heitä äänestäneet olisivat kansanääni, niin moniko heitä äänestysoikeudellista äänestikään.
Puhuttaisiin kilpailukykysopimuksesta kuin kaikki työ syntyisi kepulaisen pääministerin siunaamana vaikka sillä siunattaisiin vain työnantajlle suurempia voittoja ilman vasta velvotteita tai mitään muutakaan kuten jo yhteisöveron lasku osoitti satoi kaikki työnanatajan laariin.
Mikään ei riittäisi milloinkaan työpaikoille palkattaisiin lisää insinööripoikia valvomaan ja työtätutkimaan kuin tehokkuus olisi kahvitauoista kiinni.
Muistan vielä noin 15 vuotta sitten matkoilla,
lukiessani muiden maiden lehtiä,
ajatelleeni, että onneksi suomalainen journalismi
on vielä eettistä ja pelkkä faktan kertominen
on uutisoinnin tavoite.
EI OLE ENÄÄ
Monet asiat ovat kääntyneet täysin päinvastaisiksi.
Nykyään mitä tahansa uutista lukiessa tulee tunne, että
"mikähän osa tuostakin on totta ja valhetta, mitä jäi kertomatta"
Sitten nää esim. zipilän tukilausunnot bernerin talous- ja tietovääristelyille, sipilän siunaamat huippupalkat ja äijä vielä HYMYILEE..."heheh saatiin taas huijattua suomaisilta miljoonia"
ja mikä toi talvivaara pelleily on?
Voi pyhä Perkele tätä maan nykyistä menoa.
YLE:n vielä uskoo ja luulee tuohon 15v takaisiin juttuihin kun suomenkansaa uskoteltiin että se mikä on mustaavalkoisella on uskottavaa ja samaan tyylliin uskoo suomenpoliisinkin johtoporras kun naurettavia lausuntojaan antaa "yksittäistapauksista"