Ainoa järkipuolue koko suomen politiikan kentällä. Kaikki muut puolueet vievät suomea ainoastaan kuilun partaalle ja vararikkoon. Kokoomus kannattaa yrittäjyyttä, omistamista ja menestymistä eikä loisimista ja lorvimista. Keskusta on ok, mutta liian vanhanaikainen. Kokoomus on nykyaikaa ja tulevaisuus. Muista äänestää sinäkin aina kokoomusta jos sinulla on yhtään järkeä päässä!
Olen aina ollut kokoomuksen kannattaja.
kokoomus.suurin
1357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Emme äänestä Suomen tuhopuoluetta. Kokoomus velkaannutti Suomen Kataisen valtiovarainministei ja pääministerikaudella niin että emmme koskaan tule nousemaan nykyisestä velkasuosta. http://www.velkakello.fi
lopeta liioittelu. ainoa joka siellä velkaannutti oli sdp.
Lopeta sinä vähättely kokoomuslainen koska suomi velkaantui Kataisen aikana ennätysmäisesti.
Kokkare valehtelee notta korvat heiluvat.
PASKAKOKKAREET SUOMEN MÄDÄTTÄJÄT JA TUHOOJAT...KOK hyötyy eniten,KOK haluaa niitä eniten! KOK mamuttaa eniten!
KOK jyrki Katainen ulkomaisen työvoiman tarpeesta (1,8milj/11v)
https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s&index=31&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
KOK-EVA TV: Tulevaisuuden tekijät - SuomI TARVITSEE maahanmuuttoa
https://www.youtube.com/watch?v=RhvGfhy-sLQ&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=5
Satojen miljoonien turvapaikkabisnes
http://www.iltalehti.fi/pakolaiskriisi/2015112020695298_cm.shtml
Kokoomuksen kansanedustaja mukana turvapaikkabisneksessä
poliitikot tekevät rahaa turvapaikanhakijoilla.
Lauslahti kertoo saavansa työstään Luona Oy:n hallituksen jäsenenä taloudellisen korvauksen. Hän ei kerro tarkkaa summaa, mutta toteaa korvauksen olevan ”kohtuullista tasoa.”
Luona mukan seitsemässä turvapaikkakeskuksessa
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001017289.html
KOK-EVA: Maahanmuutto kaksinkertaistettava!!!
http://yle.fi/uutiset/eva_maahanmuutto_kaksinkertaistettava/7767100
KOK-työnantajat houkuttelevat ulkomaista työvoimaa Suomeen lupaamalla lapsilisän!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288622487599.html
Paperittomille turvattava hoitoonpääsy!
Kokomuslaisuuden ydin on auttaa niitä,jotka eivät itse pysty auttamaan itseään!
eli mamuja!
http://laurikattelus.fi/wp-content/uploads/2015/03/Auttaminen_meemi.jpg
Kokoomus aloitti rasisminvastaisen kampanjan
Kokoomus aloitti tällä viikolla sosiaalisessa mediassa rasisminvastaisen kampanjansa, #ratkaisujarasismiin.
Tiistaina aamupäivällä kokoomus julkaisi Facebookissa neljän ministerinsä kasvokuvilla ryyditetyn kampanjan, jossa vaadittiin konkreettisia tekoja rasismin kitkemiseksi. Jos Facebook-päivitys ei näy, voit katsoa sen tästä.
Kampanjakuvassa lukee: ”Asennemuutos on tärkeä, muttei yksinään riitä. Rasismin kitkemiseksi tarvitaan konkreettisia tekoja”. Kuvan jakoteksti kuuluu: ”Brysselissä tapahtuu nyt kauheita, mutta samalla on muistettava se rasismi, jota tapahtuu Suomessa joka päivä. Syrjintä, kiusaaminen ja vihapuhe ovat arkea liian monelle.”
Emme myöskään aio lopettaa vastustamasta rasismia tai hyväksymään vihapuhetta sen takia, että tapahtui terrori-isku, Pesonen totesi.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001144814.html
Niin oliko kyse kuka loisimista suosii? Kokoomuslaisia kaikki vokkien omistajat että silleen.
Suomessa+on+noin+3%+kansasta+joiden+etua+kokkarit+ajaa.+Loput+kokkarien+äänestäjät+ovat+tyhmiä,+aivottomia+idiootteja+jotka+eivät+tajua+mistään+mitään+vaikka+rautalangasta+vääntäisi!
Osanotto. Oletpa aivopesty ja tyhmä ihminen.
äänestä sinä vaan komukoita.
Holkeri-vainaan koksu-sossu-halitusta saamme kiittää Suomen suurimman laman rakentamisesta 1987 - 1991.....älkäämme toki unohtako Manu Koivistoa ja Suomen vahvan markan Pankkia...
Kokoomus on rehellisin puolue. Se antaa ymmärtää että ajaa rikkaiden asiaa. Rikkaiden asiaa ajavat mysöä demarit ja vasurit ja muutkin puolueet, mutta ne väittävät muuta.
Kokoomuslainen katkeroitunut konkan tehnyt exyrittäjä taas vauhdissa koska ei nuukuuksissaan liittynyt liittoon ja jäi siten vaille anisosidonnaista työttömyystukea ja kadehtii sitä nyt palstalla ulisten 24/7. Men hoitoon vajukki jos nyt tuollaista läjää enää ottavat ristikseen.
Kannattaa jättää kokonaan äänestämättä. Demokratia ei toimi, koska Suomessa ei ole muita kuin valehtelevia kosherpuolueita kuten "perussuomalaiset" jotka lupauksistaan huolimatta eivät osaa laittaa rajoja kiinni.
http://dawn666blacksun.angelfire.com/Main.html
http://www.deathofcommunism.josru.com/en/