mielipiteitä

qazw

Olen 19v jäbä en ole harrastanut seksiä tai suudellut ja minulla ei ole ikinä edes ollut naispuolisia ystäviä, mitä ajatuksia tämä herättää naisissa?

1

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei_hätää

      En ole nainen mutta olen ollut samassa tilanteessa. Opin juttelemaan naisille kunnolla vasta lukiossa ja lopulta hommat lähtivät luistamaan yliopiston puolella kun löysin samantyylisiä naispuolisia ihmisiä. Ikää oli kertynyt "jo" 20 kun neitsyys lopulta meni silloiselle tyttöystävälleni. Myöhemmin sitten kun tiedustelin asioita kavereiltani ja katselin tilastoja netistä, huomasin etten ollut lainkaan myöhäinen kukka vaan varsin normaali. Sinun ikäisistä pojista noin 30-45%:lla on neitsyys tallella. Minusta sinun kannattaisikin lukea seuraavia kysely-tutkimuksia:

      http://m.mtv.fi/lifestyle/tunteet/artikkeli/suomalaisten-eka-kerta-taman-ikaisena-menetin-neitsyyteni/3310666

      http://www.terve.fi/koululainen/yllattavan-monen-neitsyys-lahtee-lain-mukaan-liian-nuorena

      Älä siis huolehdi tai ajattele sitä mitä muut sinusta ajattelevat. Jos kuitenkin nyt välttämättä haluat asialle jotakin tehdä niin kannattaa vain rohkeasti harjoitella naisille puhumista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4185
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      97
      2327
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      61
      1009
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      186
      880
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      871
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      864
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      831
    8. 36
      796
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      785
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      782
    Aihe