Vitsi kun kuukautiset kiihottaa ja saa aikaan myös uteliaisuutta. Miehenä kun tuota asiaa ei voi kokea. Silloin nainen on niin ihanan naisellinen.
Löytyisikö naista joka tykkäisi avata kuukautisten maailmaa miehelle? Voit olla nuori tai vanha.
Jos löytyy niin voi lähettää sähköpostia [email protected]
Löytyisikö naista joka tykkäisi avata kuukautisten maailmaa miehelle? Voit olla nuori tai vanha.
Jos löytyy niin voi lähettää sähköpostia [email protected]
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tuli rekisteröityä nimimerkki. Tätäkin kautta saa yhteyden.
Ja syvälle
Kokemuksesta von sanoa että jotku Naiset ovat todella aktiivisia menkkojen aikana.
Itse olen joskus jutellut naisten kanssa asiasta, minuakin kiinnostaa tämä asia.... mutta sitä en todellakaan allekirjoita, että naiset ovat halukkaita ns. yhdentään menkkojen aikana.... Kaksi vastausta olen saanut... toinen oli sellainen, että vuodon viimeisinä päivinä voi jo olla "sillee - sinne" ja sit toinen sanoi, että menkka-aikana liukuvoiteelle on käyttöä, kun munaa laitetaan rintjen väliin.... mutta kumpikaan näistä ei halua munaa pilluun tai peppuun.... vaikka otanta oli vain kaksi, niin silti voi pitää sitä aika yleisenäkin.... vaikka toisaalta onhan sitä kuullut joskus, että voi suojata sänkyä tai sitten naida vaikka naida suohkussa.
Ja löylykauhalee... tunge se sinne...
Juuri ennen kuukautisia, ja muutamana ensimmäisenä päivänä himotus on kovimmillaan.
Noin muutoin juuri ennen voi tulla mielialan vaihteluita, turvotusta, järkkyjä kipuja.. mutta seksi (orkku) auttaa noihin kaikkiin.
Kiitos Anne vastauksesta. Kiva kuulla naisen mielipidettä. Oletko sitä mieltä et orkku auttaa? Miettinyt joskus et onko se ajatus lähtenyt meidän miesten suusta.
Kyllä se on ihan tosi juttu, kuukautisten aikanahan kohtu kramppaa, siitä kivut. Orkun aikana kaikki "naiselliset lihakset " ensin jännittyvät, ja lauetessa rentoutuvat.Eli myös järkeen käypää.
Puhumattakaan kaikista hyvän olon hormoneista.. eli voin suositella kuukautiskipuihin. Toimii paremmin kuin särkylääkeet.
Mitenkäs miehet on sinulla suhtautunut seksiin kuukautisten aikana? Itse miehenä tosiaan tykkään ajella päin punaisia.
Saisikos sinusta juttuseuraa. Mielessä olis paljon kysymyksiä. Tunnut ihanan sanavalmiilta ja ilmeisesti myös kokeneelta naiselta.
Eihän tuossa mitään ihmeellistä ole...Kun kuukautiset alkaa lähestyä niin lutenisoivan hormoonin eritys lisääntyy aivolisäkkeessä, josta seuraa estrogeenin ja testosteroni tasojen nousu, joka sitten lisää seksuaalista halua.
Kuukautis vuodot ei ole mielestäni mikään este harrastaa seksiä.
Kyllä ei kiinnostaa sillon temppuja tehdä kun Liisan liukkaat vaik kuinka panettas viikon pystyy pysymään nahoissaan pikku tauko tekee vaan hyvää
No juu..Eihän se maailma siihen vkoon kaadu, mutta kun molemmat ottaa sen asenteen, et antaa mennä vaan ja pyyhettä perseen alle, valoja himmeämmälle ja panon jälkeen suihkuun, niin eipä tuossa ongelmaa ole. Jokainen pari tekee tietenkin kuten haluaa, mutta varmasti monet nussiikin menkkojen aikaan ilman mitään ongelmia. Toiset on sitten enemmän semmottiis pilkun viilaajia, et hyh hyh ku nyt on tossa vähän punasta...
Eipä oo ketään miehistäni onneks menkat häirinneet :) Enemmän itseäni häiritsi nuorempana, mut ei kuitenkaan koskaan niin paljoa, että olisin jättänyt seksin välistä menkkojen takia. On seksi niin ihanaa ja auttaa muuten todella hyvin menkkakipuihinkin, kuten joku jo mainitsikin. Olettaen, että saa orgasmin/orgasmeja.
Nykyinen miesystävä on jopa antanut suuseksiä menkkojen aikana, emmin ite aluksi mut kun hän vakuutteli, ettei haittaa, suostuin ja kivaahan se oli :) Ja joo, menkkojen aikana on himoja yhtälailla kuin muulloinkin :)
Mut varmasti tässä naisen asennekin vaikuttaa. Ite oon pitäny menkkoja aina aika luonnollisina enkä oo juuri hävennyt itseäni vuodon takia. Naureskellaan vaan sitten yhdessä, et ohoh, onpas taas gladiaattoriareena ollut :D
Ps. kukkasenavautumisia.blogspot.fi blogistani löytyy muuten kuva Kukkasen veripillu, kuva otettu menkkaseksin jälkeen :D
Ei menkat ole meille turn on, mut ei myöskään turn off, tärkeintä on kummankin nautinto ja läheisyys :) Kauheaahan se olis, jos liki viikko pitäisi joka kuukausi olla menkkojen takia ilman! Nykyään myös masturboin menkkojen aikana, aiemmin se ällötti mut nykyään jopa kiihottaa se tuhmuus siinä.
Joskus joutuu kyl menkkojen aikana naimaan varovammin, kohdunsuu ja emätin muutenkin voi olla vielä herkempi kuin tavallisesti. Mut nautinnollista silti. Ja ei me oo kyl aina pyyhkeelläkään suojattu, koetetaan muistaa sillä ei oo enää montaakaan lakanaa jossa ei ois mun menkkatahrat :D
Olipas kivaa kuulla naisen/pariskunnan kommentti. Onko kaikki miehesi suhtautuneet samalla tavalla? Kaveri piirissä itse tunnun olevan kummajainen, kun seksi kelpaa kuukautisten aikana.
SF kukkanen..... Onko kommentit tullut läpi sun blogiin?
Oletteko naiset antaneet miehen ottaa pois tamponin tai laittaa uutta?
BigFinland96, en ole ainakaan sun nimimerkillä kommentteja huomannut blogissani. Kokeile laittaa uudestaan :) On kyl käsittääkseni yleensä kommentit tulleet, joko tarkistettaviksi tai roskapostiin.