Kumpi voitti tämä potkupallon matsin ja mikä oli lopullinen tulos?
Islamistit vs ristiretkeläiset ottelu
12
311
Vastaukset
- Allahin.tahto
Nurmijärven seurakunnan uutiset
Peace United -jalkapallo-ottelu keskeytyi tappeluun
15.9.2016 22.23
Tänä torstai-iltana Klaukkalan tekonurmella pelattu Peace United-ottelu jouduttiin keskeyttämään toisen puoliajan alkuvaiheessa puhjenneen tappelun vuoksi. Kahakka syntyi, kun tunteet kuohahtivat yhden pelaajan loukkaannuttua pelitilanteessa. Tappeluun osallistui ottelussa pelanneita vastaanottokeskusten asukkaita. Järjestysmiehet rauhoittivat tilanteen nopeasti. Paikalle saapui myös useita poliisin yksiköitä.
Ottelussa pelasi maahanmuuttajia ja paikallisia jalkapallon harrastajia. Tappeluun ei liittynyt kantaväestön ja maahanmuuttajien välisiä jännitteitä.
http://www.nurmijarvenseurakunta.fi
Sellasta.. - Tsipilä
Ei tietenkään kantasuomalaiset rasistipelaajat hakkasivat toisiaan. Rauhalliset turvapaikkaturistit vain katsoivat vierestä.
Mitään ei tapahtunut missään. Poistukaa. - hehheeheeeee
Hehheh ,ei voi kuin nauraa. Tuo porukka on ihan täyttä p****. Eivät pysty mitään tekemään ilman että ollaan tappelemassa.
Saas nähdä miten iltalehti / pudas tämän uutisoi... :) - ARSEUNITED
Peace United -ottelu buhhahha buuuhhahahhahha HUUTONAURUA SAATANA!!!!!
Ensi kerralla laittakaa ottelun nimeksi: ARSE UNITED - Top-of-gun
Nurmijärvi. Kunta joka rakastui turvapaikanhakijoihin. Jos he lähtevät se on meiltä pois.
- dfghjhgf
Montakohan rankkaria vihellettiin voi kiesus suvakit sit yrittää "kotouttaa" tommosia jäteläjiä.
- paikallaolinmyös
Ihan hyvää valistusta. Oli paikalla paljon lapsia, jotka järkyttyivät tappelusta. Esim. ystävän poika itki, kun peli muuttui äkkiä väkivaltaiseksi. Näin lapset oppivat varomaan jo pienestä pitäen arabeja. Kiitos kirkkoherralle tästä valistustyöstä.
- entinensuntio
Suomen kirkko on tänä pvänä mädättänyt itsensä!
- SuomiTuhotaanTätäMenoa
Hyvä että lapsetkin näkivät kokovat mitä paska porukkaa ne ovat ja pieni järkytys se vaan kasvattaa luontoa sillä he jos ketkää tulevat sitä tarvitsemaan kun ovat aikuiässä noita paskiaisia vastaan.
- vatulat
Lähi-idän pakolaisleireille siirrot ja nopeesti. EI räyhä elättejä ei täällä tarvita.Spr voi lähettää näitä suvakki pimperon jakajija sinne töihin, niin saavat matut panna porukalla eikä se ole raiskaus.
- pottunoukatNOU
Matukiimaa. Eikä se pienistä lannistu! Nurtsin seurakuntaväki taitaa olla aivan heikkoina tummiin nuorukaisiin. Isot ruskeat silmät ja ahh niin piiitkät ripsetkin ♥
Söpöt poloiset, ahdistuneita vaan....nooh nooh :) - asukasalueelta
Näyttivät vaan muslimien sopeutumishalukkuutta suomalaiseen yhteiskuntaan. Ja vielä ennen päätöstä karvaiset lapsukaiset näyttivät parasta puoltaan. Odottakaas päätöksen jälkeistä aikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574176Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303672Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92391Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei102222Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491872- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181758Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1511048Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79925