Kumpi voitti tämä potkupallon matsin ja mikä oli lopullinen tulos?
Islamistit vs ristiretkeläiset ottelu
12
303
Vastaukset
- Allahin.tahto
Nurmijärven seurakunnan uutiset
Peace United -jalkapallo-ottelu keskeytyi tappeluun
15.9.2016 22.23
Tänä torstai-iltana Klaukkalan tekonurmella pelattu Peace United-ottelu jouduttiin keskeyttämään toisen puoliajan alkuvaiheessa puhjenneen tappelun vuoksi. Kahakka syntyi, kun tunteet kuohahtivat yhden pelaajan loukkaannuttua pelitilanteessa. Tappeluun osallistui ottelussa pelanneita vastaanottokeskusten asukkaita. Järjestysmiehet rauhoittivat tilanteen nopeasti. Paikalle saapui myös useita poliisin yksiköitä.
Ottelussa pelasi maahanmuuttajia ja paikallisia jalkapallon harrastajia. Tappeluun ei liittynyt kantaväestön ja maahanmuuttajien välisiä jännitteitä.
http://www.nurmijarvenseurakunta.fi
Sellasta.. - Tsipilä
Ei tietenkään kantasuomalaiset rasistipelaajat hakkasivat toisiaan. Rauhalliset turvapaikkaturistit vain katsoivat vierestä.
Mitään ei tapahtunut missään. Poistukaa. - hehheeheeeee
Hehheh ,ei voi kuin nauraa. Tuo porukka on ihan täyttä p****. Eivät pysty mitään tekemään ilman että ollaan tappelemassa.
Saas nähdä miten iltalehti / pudas tämän uutisoi... :) - ARSEUNITED
Peace United -ottelu buhhahha buuuhhahahhahha HUUTONAURUA SAATANA!!!!!
Ensi kerralla laittakaa ottelun nimeksi: ARSE UNITED - Top-of-gun
Nurmijärvi. Kunta joka rakastui turvapaikanhakijoihin. Jos he lähtevät se on meiltä pois.
- dfghjhgf
Montakohan rankkaria vihellettiin voi kiesus suvakit sit yrittää "kotouttaa" tommosia jäteläjiä.
- paikallaolinmyös
Ihan hyvää valistusta. Oli paikalla paljon lapsia, jotka järkyttyivät tappelusta. Esim. ystävän poika itki, kun peli muuttui äkkiä väkivaltaiseksi. Näin lapset oppivat varomaan jo pienestä pitäen arabeja. Kiitos kirkkoherralle tästä valistustyöstä.
- entinensuntio
Suomen kirkko on tänä pvänä mädättänyt itsensä!
- SuomiTuhotaanTätäMenoa
Hyvä että lapsetkin näkivät kokovat mitä paska porukkaa ne ovat ja pieni järkytys se vaan kasvattaa luontoa sillä he jos ketkää tulevat sitä tarvitsemaan kun ovat aikuiässä noita paskiaisia vastaan.
- vatulat
Lähi-idän pakolaisleireille siirrot ja nopeesti. EI räyhä elättejä ei täällä tarvita.Spr voi lähettää näitä suvakki pimperon jakajija sinne töihin, niin saavat matut panna porukalla eikä se ole raiskaus.
- pottunoukatNOU
Matukiimaa. Eikä se pienistä lannistu! Nurtsin seurakuntaväki taitaa olla aivan heikkoina tummiin nuorukaisiin. Isot ruskeat silmät ja ahh niin piiitkät ripsetkin ♥
Söpöt poloiset, ahdistuneita vaan....nooh nooh :) - asukasalueelta
Näyttivät vaan muslimien sopeutumishalukkuutta suomalaiseen yhteiskuntaan. Ja vielä ennen päätöstä karvaiset lapsukaiset näyttivät parasta puoltaan. Odottakaas päätöksen jälkeistä aikaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot9717137Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss399913Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen294911Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2333865Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333123Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142820Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1102771Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.252712"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita502607Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling752480