Kataisen asiakirjaväärennös

Onko tämä salaliitto jo käsitelty täällä?
1464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Vitun hullu painu munaasi.

Äänestä

Pillu

Äänestä

HUOMIO½

Äänestä

Kyllä sitä paljon on käsitelty, kunhan kaivaa vanhan ketjun esille. Juttua ei vaan taida syntyä edellisten kommentoijien ansiosta kun jo aamutuimaan on jo alapää mielessä.

Salaliitosta siinä ei ole kysymys. Ihan normaalia poliitikkojen ja poliisin asioiden pimittämistä vaan.

Ehkä jokaiseen esilletulevaan kysymykseen tulisi uutta ketjua perustaa.

Äänestä
  • https://fi.wikipedia.org/wiki/Salaliitto

    Salaliitto eli salahanke on kahden tai useamman henkilön salainen sopimus jonkin rikollisen tavoitteen saavuttamiseksi.[1] Tyypillisiä salaliittoja ovat poliittiset rikokset.[2]

    SALALIITOSTA ON KYSYMYS!

    Äänestä

  • Katson että Wikipedian höpötykset tästä asiasta eivät nyt ole oikeellisia ja tavoittelevat ainoastaan valtaapitävän luokan etuja.
    Hemmot jotka tästä kirjoittelevat esittävät salaliittoteoreetikot rikollisiksi?!

    Tosin ajatusrikollisuus on jo maassamme tullut jäädäkseen.
    Jos esität valtavirrasta poikkeavan mielipiteen maahanmuutosta niin menetät työsi tai virkasi, ystäväsi kaikkoavat ja tulevaisuutesi on tuhottu.

    Äänestä

  • Salailusta on hyvinkin kysymys huutomerkillä.

    Näitä kummallisuuksia riittää, niin kuin ministerimme pätevyysvaatimukset: taitavaksi ja rehelliseksi tunnettu suomen kansalainen. Montako rehellistä ministeriä tunnet!

    Äänestä

  • RehellinenMinisteri kirjoitti:

    Salailusta on hyvinkin kysymys huutomerkillä.

    Näitä kummallisuuksia riittää, niin kuin ministerimme pätevyysvaatimukset: taitavaksi ja rehelliseksi tunnettu suomen kansalainen. Montako rehellistä ministeriä tunnet!

    Oikea kysymys olisi:

    Montako epärehellistä ministeriä tunnet!

    Äänestä

  • Kumpi vastaa ensin?

    Äänestä


  • Epärehellinen: takinkääntäjä Soini
    Perustelut: - tarviiko edes perustella. Tukipaketit vieraisiin maihin, Maahanmuutto,...

    Äänestä



jyrkin isä on kokoomus vapaamuurari , tieto on kokoomuksen sivulta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PetteriMotherless kirjoitti:

Onko tämä salaliitto jo käsitelty täällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu