http://pelastakaalapset.blogspot.fi/2015/08/ala-anna-rahojasi-tallaiselle.html
UUTTA: Pelastakaa Lapset ry:n antiyhteisö nyt myös Facebookissa klikkaa sivun alareunasta linkki ja lue totuus Pelan toiminnasta klikkaa tästä koko sivu auki...
Vain murto-osa Pelastakaa Lapset ry:n hädän ja lasten nimissä tapahtuvasta varainkeruusta ohjautuu itse kohteelle suurimman potin kerää tämä järjestö millä rahoittaa sumutuksensa. Siitä huolimatta ymmärtämättömiä riittää jotka lahjoittavat rahaa tälläiselle yhdistykselle tarkistamassa edes taustoja miten ja mihin rahat ohjautuu lue tästä artikkelista esim Pelastakaa lapset ry:n toiminnanjohtajan rosvopalkkio Suomessa niin ymmärrätte mistä kyse tuhti täti puikoissa joka pistää hillot omaan taskuunsa.
Autetaan vähän:
Katsokaa tässä näette miten ja mihin lahjoituksenne käytetään tämä kielii paljon ja ainakin kyse ei ole pyyteettömästä auttamisesta vaan kylmäverisestä rosvoamisesta jos kyse olisi pyyteettömyydestä pelan toiminnanjohtajan palkkio täytyisi olla 10% tuosta
"Hyväntekeväisyysjärjestöjen johtajilla JÄTTIPALKAT??!!
Löysimme vuoden 2009 Hyväntekeväisyysjärjestöjen palkkauksia… Miten voi olla mahdollista että esimerkiksi Sotainvalidien Veljesliiton pääsihteerin Juhani Saaren palkka on 128 346 e ? Tai muidenkin järjestöjen johtajien jättiansiot, tässä faktaa v. 2009 palkoista"
*Pelastakaa Lapset*, Pääsihteeri Hanna Markkula-Kivisilta /€ 74 625,-/
Pelan rahastus on liian läpinäkyvää!!! Pelastakaa lapset on pelkkä taloudellisin intressein toimiva kaupallinen yhdistys joka hutkii ja rahastaa sekä ainakin suomessa harjoittaa rikollista toimintaa.
Pela:n yhteisösivu nyt myös Facebookissa clikkaa tästä ja ihastu faktaan totuus on selkeää eikö totta!!!
Lisäksi Pelastakaa Lapset ry:n pötypuheista "ihmiskaupoista" 1960 luvun loppupuolella on muu muassa Suomen Yleisradio ja euroopan radioviestimet asettaneet ohjelmia totaalisen ikuisiin esityskieltoihin.
Muistakaa tosiasia Pelastakaa Lapset ry ei todellakaan ole viranomainen vaan aivan tavallinen rekisteröity yhdistys vaikka toisin niin antaa ymmärtää.
Kuluttaja/yrittäjä älä anna rahaa tälläiseen epämääräiseen toimintaan!
Pelastakaa lapset käyttää Suomessa nyt uutena huijaustensa markkinakielenä slogia "maailmanlaajuinen organisaatio" hahaha mitä sitten vaikka olisi kuun tai marsin laajuinen organisaatio Pelastakaa Lapset ry:n toiminta suomessa on rikollista eikä kestä lähempää tarkastelua. Katso tästä klikkaamalla tuore lainvoimainen tuomio Pelan rötöksistä !
http://pelastakaalapset.blogspot.fi/2015/08/ala-anna-rahojasi-tallaiselle.html
PELASTAKAA LAPSET JA USKOTTAVUUS
johtaja_virtasenjouko
1
182
Vastaukset
- Anonyymi
Miten helvetissä tää on mahdollsita?
”Sotainvalidien Veljesliiton pääsihteerin Juhani Saaren palkka on 128 346 e ”
Onko se ISON VIENTIYRITYKSEN TOIMARI?
Äijä tyhjentää kassaa omaa kassiinsa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 153298
- 181831
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191802En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321675- 791675
- 261552
- 281390
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91364Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui351314Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111304