Eilen eduskunnan kysely tunnilla

Kun Sdp edustaja P.Viitanen puhui eläkeläisten ja matala palkkaisten osto voimasta ja rikkaiden verotuksesta, oli ällöttävää katsoa kuinka TIMO SOININ kasvoille tuli oikein nautinnollinen hymy. Näin tämä viime vuosien Suomen kansan pelastaja nauttii olostaan, nauttikoon nyt, kaikki loppuu aikanaan,ei vaan olisi uskonut Persuista kaiken sen oppositio vuodatuksen jälkeen.
1061
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Timo on päässyt herrojen seuraan, ollen jonkinlainen herra jo itsekin.....

1Äänestä
  • Rötösherrat kuriin.

    1Äänestä

Kyllä punafasismia vituttaa kun haluaisi olla Soinin sijalla muttei oo kansan kannatusta.

1Äänestä

mikä puolue kannattaa eusta eroa ja vastustaa `laitonta maahanmuuttoa ?

2Äänestä

Saamat SDP-läis-viitasethan ne ITSE olivat PASKA-PROPAKANDA-AIVOPESU-PAKKORUOTSITUS-PAKKOMOKUTUS-YLENANNIN, jonka muka "uutisetkaan" eivät mitään todellisia uutisia ole, EPÄOIKEIDENMUKAISESTI määriteltyä UUTTA pakkoveroa kannattamassa. Silläkin ylisuuren-turboylen pakkoylläpitoverolla saisi kulutukseen suunnattuna paljon työpaikkoja lisää. TYYPILLISTÄ SDP-LÄISKUSETUSTA: TOISTA TEKEE JA TOISTA PUHUU.

Äänestä

Mistähän tälle demari Viitaselle saataisiin kampa, nainen on kuin pyryharakka.

1Äänestä
  • Hallituksessa ollessaan demariministeri oli valmis leikkaamaan vanhusten hoidosta
    300 milliä, nyt vaan pitää kalastella ääniä, niitä kun voi saada eläkeläisiltä joita on 1,5 miljoonaa.

    1Äänestä

Indeksileikkuri-demarit puhuvat eläkeläisten ostovoimasta?!?!
No siitä olisi todella syytä puhua.
Yksikään puolue ei ole leikannut eläkkeitä niin paljon kuin demarit. Yksikään puolue ei ole pudottanut köyhyysrajan alle varttuneempaa väkeä kuin demarit.

1Äänestä
  • Eipäs+ne+puhu+siitä+eläkeläisten++6%+kovemmasta+verotuksesta+ja+taitetusta+Idneksistä+mitään+?+Sitä+todellista+ostovoimaa+tulisi+heti+eläkeläisille,+jos+nuo+epäkohdat+korjattaisiin.+Että+silleen.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Geggo1 kirjoitti:

Kun Sdp edustaja P.Viitanen puhui eläkeläisten ja matala palkkaisten osto voimasta ja rikkaiden verotuksesta, oli ällöttävää katsoa kuinka TIMO SOININ kasvoille tuli oikein nautinnollinen hymy. Näin tämä viime vuosien Suomen kansan pelastaja nauttii olostaan, nauttikoon nyt, kaikki loppuu aikanaan,ei vaan olisi uskonut Persuista kaiken sen oppositio vuodatuksen jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu