Saara Aallon tyhmyys paljastui Enbuske-showssa

Tyhmyys ja lapsellisuus. Ehdottaa suomalaisille levy-yhtiöille haluavansa laulaa kiinaksi. Sen jälkeen kun levy-yhtiö sanoo että herää aasi, Saara pillahtaa itkuun ja valittaa kun ei saanut levytyssopimusta. Kunnon klowni. Kuten täällä on aiemmin jo useampaan otteeseen todettukin. Kirjoitukset täällä olivat jälleen totta, kuten esim Jasmin Mäntylän tapauksessa.
49551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 49

Vanhimmat

:DDDDDDDDDDDDDD

Kuinkahan suurta levymyyntiä Saara oli laskeskellut Suomen markkinoilla?

Menis sinne Kiinaan kokeilemaan vielä.
Ei siellä ole kuin miljardi ihmistä...Luulis, että siellä päin noita vinkujia riittää ihan omasta takaa ilman suomenvahvistusta...

Äänestä
  • Kiinassa on kilpailu kovaa, kaikilla aloilla.

    Sitten tuommosen yksin esiintyvän naisartistin pitäisi olla myös kaunis, jotta saisi tarpeeksi julkisuuden nostetta uran alkuun. Saara Aalto ei ole kaunis, eikä varsinkaan kiinalaisten silmiin kaunis. Lesbouskin on Kiinassa tabu, ja avoin lesbous on aikamoinen este.

    Mutta ainahan voi yrittää! En halua mitenkään dissata, kunhan kerroin tosiasiat.

    Äänestä


Rasittavaa, hermostunutta säkätystä tuo Saaran puhe. Miksi näitten lesboparien toisen osapuolen kumminkin pitää näyttää äijältä, saman huomion tein myös Kata Kärkkäisen lesbomuijasta, on ihan äijännäköinen. Jos kerran halutaan olla naisen kanssa, niin eikö se toinenkin muija vois sitten olla myös naisen näköinen! Vai on näillä muijilla munatkin.

1Äänestä
  • Samaa olen ihmetellyt että miksi aina lesboparin toinen osapuoli on äijämäinen otus, osaako kukaan siihen vastata?

    1Äänestä

Hieno ihminen.
Te ette oo hienoja.
TOTUUS TEISTA.
Satuttaako?

Äänestä

Sitten tuommosen yksin esiintyvän naisartistin pitäisi olla myös kaunis, jotta saisi tarpeeksi julkisuuden nostetta uran alkuun. Saara Aalto ei ole kaunis, eikä varsinkaan kiinalaisten silmiin kaunis"

Oletkohan nyt aivan täysillä käyvä, sen verta omituista tekstiä?

Äänestä

Saara nimitti kuin pikkuorava puhuessaan.
Laulu oli huonosti valittu tai sitten Saara onkin vain hyvää karaoketasoa.

1Äänestä
  • Se minuakin aina ihmetyttää, että se toinen osapuoli on niin miesmäinen, hiukset, vaatteet ja koko vartalo. Jotenkin säälittävä, toinen taas saa olla nainen, prinsessa tai mitä vaan vaatteilla ja meikeillä koreileva. Myös tuntuu, että se miesmäinen on jotenkin alempiarvoinen, paljon nuorempi, tuntemattomampi tms.

    Äänestä


Johanna Tukiainen etsii tanssiryhmäänsä kahta tyttöä jotka toimisivat keikoilla hänen taustatanssijoinaan. Siinä Johanna Tukiainen ei näe ongelmaa ettei hänellä ole keikkoja eikä rahaa maksaa mitään palkkioita. Johanna Tukiaisella on tiettävästi 50000 euroa maksamattomia velkoja.

Äänestä

Managerin ei kannata olla stailisti. Voi luoja Saaralla ei ole tyylitajua! Ei sitten pätkääkään.oikeasti Saara jos haluat menestyä pyydä siihen apua oikeilta henkilöiltä!

1Äänestä
  • No, voivoi "Voi luoja Saaralla ei ole tyylitajua!"

    Empä allekirjoita tuota!

    Äänestä

Missä mielessä tyhmyys ja lapsellisuus?

Äänestä

Voi vittu mitä paskaa.

1Äänestä
  • ämmä vääntelee naamaansa niinkuin olis kauhee paskahätä ja kimittää kuin pikku-oravat aikoinaan surkee jodlaaja ei mitään muuta

    Äänestä

Ihan naurettavia väitteitä.

Äänestä
  • No, siitäpä sitten vaan todistamaan väitteet naurettaviksi.

    Tuskin maltan odottaa, että Saarasta tulee iso maailmantähti! Tai ainakin yksi Kiinan suosituimmista artisteista...

    Veikkaan kyllä, että ei tule tapahtumaan, mutta ainahan voi haaveilla. Kiinassa on isot markkinat, ja ne houkuttavat monenlaisten alojen yrittäjiä. Sitä vaan usein ihmisiltä unohtuu, että isoilla markkinoilla on kilpailu huomiosta hyvin paljon kovempaa kuin pienemmillä markkinoilla. Kaiken pitää osua nappiin, ja olla tuuriakin pirusti mukana, että pääsee lyömään itsensä läpi Kiinassa. Viihdealalla vielä enemmän, kuin jollain muulla.

    Sitten noissa tyttöjen haaveissa särähti korvaan tietynlainen naiivi tietämättömyys, jos siis puhutaan Kiinan markkinoista. Kiinan bisneskulttuuri on ihan erilainen kuin täällä. Ei sieltä kukaan tule kosiskelemaan, vaan itse pitää olla aloitteellinen. Kiinassa ei myöskään vain mennä ja esiinnytä, ja sillä sipuli tie tähtiin auki....Kaikki perustuu suhteisiin ja yhteistoimintaan. Niitä suhteita on sitä vaikeampi muodostaa kiinalaisiin, mitä vähemmän on tietoa heidän tavoistaan toimia. Että kyllä on paljon opittavaa tällä parivaljakolla, sanonpa vaan.

    Ja sitten on tuo lesbous-asia. Ikävä kyllä, se vaikeuttaa suhteiden luomista myös. Kiina on hyvin vanhoillinen maa asenteiltaan.

    Äänestä

Hän on Sara Alto!

Äänestä

Putosiko tää hölmöläinen jo nyt brittien talentista tai mikä kolmetoista tusinaan kisa se olikaan? Oikeastiko sanoi että haluu laulaa vaan kiinaksi? Se miehen näköinen puoliso on muuten paisunut aika lailla. Ja Saran tyylitaju kamala. Tai no kun sitä ei ole. Ja mikä tää rinsessatuksumainen höpötys on. Ein noiki oo ainaki jo 30 v. Idiootit

Äänestä
  • Siksi koska hän lentää kuin leppäkeihäs seuraavana päivänä

    Äänestä

Saaraapa kehutaan ja syystä. Liian aliarvostettu mielestäni.
Wow!

Ihan itku tulee kun on niin upeaa.

Saara Aallon poikkeuksellinen osaaminen oli ennakkoon tiedossa, vaikka konsertin alkupuolella olisin kaivannut hänen äänenkäyttöönsä kevyempää otetta. Tulkinnallisesti voimakkaammissa kappaleissa Aalto sen sijaan oli kuin kala vedessä ja viimeistään ranskalais- kappale Je suis malade´n tyrmäävä tulkinta asetti täysin uudet mittarit suomalaiselle viihdelaulamiselle.

Jopa käsittämättömän upea veto ilmensi ytimiin asti musikaalista osaamista, erittäin voimakasta tulkintatahtoa ja notkean monipuolista äänenkäyttöä, jollaista Suomessa tuskin keneltäkään muulta viihdelaulajalta irtoaa. Aalto on irti päästessään täysin pitelemätön lahjakkuus ja toivoa sopii että hänen osaamisensa löytää vertaisensa puitteet.

Ote oli kouvolansanomista KANSAINVÄLISIÄ VIIHDESÄVELMIÄ Kansainvälistä joulua!

Äänestä

Saara Aalto jälleen jatkoon Iso-Britannian X Factor -laulukilpailussa

Äänestä
  • Erittäin surkea esitys. Ei ihme että lensi kuin leppäkeihäs. Niin sanottuja "niekkuja" joka välissä. Karaoketasoa

    1Äänestä

eihän oo mistään lentäny mitä höpinää?

Äänestä
  • Ei niin Saara voittaa! Ihanaa että kerrankin voittaa!

    Äänestä

Tuo kisahan on käyty jo (tv-nauhoitus). Ei päässyt edes leirivaiheeseen.

1Äänestä
  • Pääsi kuulemma jonnekin seta leirille keravalle

    1Äänestä

Todellista yliesiintymistä, mikä minussa ainakaan ei herätä ihastusta vaan ärsytystä.
Jenkithän rakastaa tota ylipitkää joikaamista, mut nyt ollaan Briteissä.

Äänestä
  • Juuri niin. Keravan Celine Dion päätti vetää kaksinkerroin taittuneena kovimmat uikutukset mitä suolen sopukasta sai puristettua

    Äänestä

Eihän tosta pätkästä selviä nämä yliampumiset.

Äänestä

Olipa tympeitä kommentteja tässä ketjussa! Kyllä ihmiset osaa olla sitten kateellisia toisen menestykselle! Tällä palstalla nyt muutenkin kokoontuu kaikki hullut latvalahot, se on nähty!

Saara on hyvä laulaja, sitä ei käy kiistäminen ja ulkoiset avutkin on kohdillaan! Tuo viimeisin esitys meni vain överiksi minunkin mielestäni. Siinä oli liikaa yrittämistä. Saara ei tarvitse tuollaista kikkailua...se riittää kun hän vain laulaa normaalisti. Luottaisi vain ääneensä

Äänestä
  • Ja sinä se jatkuvasti luet näitä "tympeitä" kommentteja ja jankkaat "kateudesta". Eikö sulla ole parempaa tekemistä kuin pahoittaa mieltäsi täällä meidän älyllisesti ylivertaiden foorumilla? Kaipaat varmasti kikkuu oikein kunnolla...

    Äänestä

  • En ole pitkiin aikoihin kirjoittanut tänne palstalle. Tänään kaksi viestiä Saarasta, mutta silloin kun viimeksikin täällä kävin lueskelemassa niin läpi paistoi se valtava kateus ja vittumaisuus eikä mikään ole näemmä muuttunut! Täällä notkuu suomalaisten pohjasakka arvostelemassa muiden ulkonäköä ja lahjoja vaikka voisin lyödä kauniin pääni pantiksi ettei yhdelläkään teistä spurguista ole varaa arvostella jos laitettaisi ne pärstäkertoimet tai lauluäänet vertailuun vaikka nyt Saaran kanssa

    Äänestä

  • LuotaÄäneesiSaara kirjoitti:

    En ole pitkiin aikoihin kirjoittanut tänne palstalle. Tänään kaksi viestiä Saarasta, mutta silloin kun viimeksikin täällä kävin lueskelemassa niin läpi paistoi se valtava kateus ja vittumaisuus eikä mikään ole näemmä muuttunut! Täällä notkuu suomalaisten pohjasakka arvostelemassa muiden ulkonäköä ja lahjoja vaikka voisin lyödä kauniin pääni pantiksi ettei yhdelläkään teistä spurguista ole varaa arvostella jos laitettaisi ne pärstäkertoimet tai lauluäänet vertailuun vaikka nyt Saaran kanssa

    Nyt puhut totta, näytä niille. Mutta miten sait noin lyhyellä ajalla selville sen, että esitys meni överiksi ja miten?

    Äänestä

  • LuotaÄäneesiSaara kirjoitti:

    En ole pitkiin aikoihin kirjoittanut tänne palstalle. Tänään kaksi viestiä Saarasta, mutta silloin kun viimeksikin täällä kävin lueskelemassa niin läpi paistoi se valtava kateus ja vittumaisuus eikä mikään ole näemmä muuttunut! Täällä notkuu suomalaisten pohjasakka arvostelemassa muiden ulkonäköä ja lahjoja vaikka voisin lyödä kauniin pääni pantiksi ettei yhdelläkään teistä spurguista ole varaa arvostella jos laitettaisi ne pärstäkertoimet tai lauluäänet vertailuun vaikka nyt Saaran kanssa

    Älä valehtele. Sanavalintojesi perusteella tiedämme että notkut täällä meidän parempien ihmisten piirissä yrittäen päästä ajattelumaailmaamme sisälle, siinä onnistumatta. Me olemme niitä jotka kerromme totuuden emmekä haihattele tai maalaile taivaanrantaa. Me kerromme totuuden mitään siitä salaamatta ja mitään siitä pois jättämättä. Sinä taas kuulut siihen ihmisraunioiden pohjasakkaan, joka salaa kaiken, feikkaa orgasmit ja selittää suu vaahdossa mitä tahansa idoliaan puolustaakseen. Jos haluat olla naama Saaran märässä tussussa päällään, fine, ei me sitä arvostella, mutta älä väitä, että se puolisosi on kaunis ja taitava kun hän ei sitä ole. Ymmärrä ja tiedosta se, että jos hän olisi kaunis ja taitava - universaalissa mielessä - niin hän olisi jo menestynyt. Nyt hän hakkaa päätään seinään ja kuvittelee, että maailmassa on vikaa. Jos olisit aidosti empaattinen lesbo jolla on kykyä asettua lesbokaverin asemaan, niin et puolustelisi häntä vaan kertoisit totuuden eli sen että Saara Aalto ei tule koskaan saavuttamaan kansainvälistä eikä edes kotimaista menestystä.

    Äänestä

  • LuotaÄäneesiSaara kirjoitti:

    En ole pitkiin aikoihin kirjoittanut tänne palstalle. Tänään kaksi viestiä Saarasta, mutta silloin kun viimeksikin täällä kävin lueskelemassa niin läpi paistoi se valtava kateus ja vittumaisuus eikä mikään ole näemmä muuttunut! Täällä notkuu suomalaisten pohjasakka arvostelemassa muiden ulkonäköä ja lahjoja vaikka voisin lyödä kauniin pääni pantiksi ettei yhdelläkään teistä spurguista ole varaa arvostella jos laitettaisi ne pärstäkertoimet tai lauluäänet vertailuun vaikka nyt Saaran kanssa

    Ei kriitikon tarvitse osata soittaa, laulaa tai näytellä.

    Mutta et voi uskoa, kuinka kamalaa tämä nykyinen meininki on minulle, tavikselle jolla on absoluuttinen sävelkorva.

    Minua sattuu.

    Äänestä

  • Saaraloistaa kirjoitti:

    Nyt puhut totta, näytä niille. Mutta miten sait noin lyhyellä ajalla selville sen, että esitys meni överiksi ja miten?

    Siinä iltalehden lyhyessä videoklipissä oli jo nähtävissä vahvaa yliampumista. Jos osaa oikeasti laulaa ei siinä silloin tarvitse kikkailla ja Saarahan kyllä osaa. Vähempieleinen esitys on aina parempi

    Äänestä

  • kikkelipora kirjoitti:

    Älä valehtele. Sanavalintojesi perusteella tiedämme että notkut täällä meidän parempien ihmisten piirissä yrittäen päästä ajattelumaailmaamme sisälle, siinä onnistumatta. Me olemme niitä jotka kerromme totuuden emmekä haihattele tai maalaile taivaanrantaa. Me kerromme totuuden mitään siitä salaamatta ja mitään siitä pois jättämättä. Sinä taas kuulut siihen ihmisraunioiden pohjasakkaan, joka salaa kaiken, feikkaa orgasmit ja selittää suu vaahdossa mitä tahansa idoliaan puolustaakseen. Jos haluat olla naama Saaran märässä tussussa päällään, fine, ei me sitä arvostella, mutta älä väitä, että se puolisosi on kaunis ja taitava kun hän ei sitä ole. Ymmärrä ja tiedosta se, että jos hän olisi kaunis ja taitava - universaalissa mielessä - niin hän olisi jo menestynyt. Nyt hän hakkaa päätään seinään ja kuvittelee, että maailmassa on vikaa. Jos olisit aidosti empaattinen lesbo jolla on kykyä asettua lesbokaverin asemaan, niin et puolustelisi häntä vaan kertoisit totuuden eli sen että Saara Aalto ei tule koskaan saavuttamaan kansainvälistä eikä edes kotimaista menestystä.

    Sinun "totuus" = kateus ja vittumaisuus
    Onhan Saara jo menestynytkin, Kiinaa myöten on esiintynyt. Sinä sen sijaan et koko rupuisessa elämässäsi tule menestymään kun sossun luukulla

    Äänestä

Kaiken kruunaa huonosti äännetty englanti.

Äänestä

Kyllä sen vaan näkee kun artisti on täynnä itseään, Aalto samaa sarjaa Forsbergin kanssa, No ei ainakaan yrittämisen puute vaivaa.

Äänestä
  • Kyllä Forsberg on ihan oma lukunsa! Sillä on noussut selvästi hattuun ja vähän sen yläpuolellekin tuo oma erinomaisuutensa! Sekoilee ja leuhottaa ku joku narkkari konsanaan! Tiedä vaikka oliskin tuo menestys tuonut ne päihteet mukaan kuvioihin, ei olisi ensimmäinen eikä viimeinen keissi. Saara Aalto nyt on vähän eri puusta veistetty kuitenkin

    Äänestä

Forsberg, tatuoitu ja silikonit.

Miten se ilmenee, että on samaa sarjaa?

Äänestä
  • saara aalto on samasta puusta veistetty, siili tukka, sekoilee lapsellisilla videoilla. katsokaa nyt sen feissii kun se yrittää syödä lesbokaverinsa tekemää tortillaa ja käyttäytyy kuin sylivauva. samaan aikaan lesbokaveri työntää naamansa videokuvaan koska hän haluaa tiedottaa kaikille että HÄN teki maailman parhaalle laulajalle joka on vähiten tunnettu maailmassa - ruokaa

    Äänestä

Ai, olitkohan sä muuten se joka ilkeesti kommentoi siinä liven- loppu puolella "te ootte ihan pimeitä"?

Äänestä
  • Miten niin "ilkeesti"? Sehän on vain sinun mielipiteesi. Ilkeä-sanan käyttö paljastaa sinut yhdeksi ja samaksi kirjoittajaksi joka tällä palstalla nostaa kerta toisensa jälkeen nämä urposaaraa koskevat ketjut pintaan kaiken kansan nähtäville. Kiitos siitä sinulle. :)

    Äänestä

Tyrkkyjä itserakkaita kaikkivoipia halu olla valokeilassa keinolla millä hyvänsä eli ihan samasta puusta noi on veistetty.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


EnbuskeTuomola kirjoitti:

Tyhmyys ja lapsellisuus. Ehdottaa suomalaisille levy-yhtiöille haluavansa laulaa kiinaksi. Sen jälkeen kun levy-yhtiö sanoo että herää aasi, Saara pillahtaa itkuun ja valittaa kun ei saanut levytyssopimusta. Kunnon klowni. Kuten täällä on aiemmin jo useampaan otteeseen todettukin. Kirjoitukset täällä olivat jälleen totta, kuten esim Jasmin Mäntylän tapauksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu