Poliisi puuttui riitaan Oulussa: Soldiers of Odin -ryhmän jäseniä poistettiin paikalta
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016091722330094_uu.shtml
http://seura.fi/isanpikajuna/2016/09/16/poliisi-nappasi-odinit-oulussa-yhteenotto-ulkomaalaisten/?shared=6929-95563482-999
Poliisi nappasi Odinit Oulussa Yhteenotto ulkomaal
12
87
Vastaukset
- JopasOnTouhua
Ja maahanmuuttajat jätettiin rähisemään. Poliisin pitäisi olla suomalaisten turvana ei maahanmuuttajien.
- Koliisi
Rahan turvana ne ovat, mamutus iso rahasampo.
- Nii-in
Riskinä tässä on, että "saunan takana on tilaa"-ajattelu saa lisää kannatusta suomalaisten keskuudessa, ja kantaväestön edustajat alkavat lukea lakia itse, koska viranomaiset eivät sitä syystä tai toisesta tee.
- plkoiu
Muslim Scholar Celebrates Extinction of 'Blue Eyed, Blonde Haired' Germans
https://www.youtube.com/watch?v=KK-U6Eaiz3g&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn&index=164 Kantasuomalaisille ei enää riitä oikeusturvaa, sillä juuri näissä mamutuskeskuksissa tuntuu olevan päivittäistä tarvetta turvaan ja vartiointiin.
Mutta eipä siinä mitään, suuri joukko kantasuomalaisita on myöskin ilman niitä kuuluisia ihmisoikeuksia, joita näiden matujen kohdalla korostetaan viimeisen päälle.
Onhan se tietysti selvä, ettei köyhällä, velkaisella valtiolla ole varaa kaikille näitä oikeuksia jakaa, jollainhan ne on karsinoitava ja karsinointi on taas paras suorittaa tuottavuuden mukaan. Matu-bisnes, jos mikä, on erityisen tuottava tietylle eliitille, joka näin käärii veroeurot omilla tileilleen.
Jotenkin häivähtää ihmiskauppa mieleen, mutta sitähän ei meillä suomessa suinkaan sallita.
Kantasuomalaisen oikeus sen sijaan on vain maksaa yhä suurempaa velkataakkaa, joka tällä bisneksellä kasataan.
- TunkeutujatTapetaan
Kuolema matuille.
- Xcvvbnklögg
Ylen uutisissa aamulla. Oulun vastaanottokeskuksen asukkailla mielenterveyshäiriöitä!
Oulun vastaanottokeskuksen asukkailla mielenterveyshäiriöitä!
Näin iltasanomat jauhaa omaa propagandaansa! Sama kuin tämä hakattu raskaanaoleva jätesäkkinainen. Uutinen, joka osoittautui ankaksi. Myöhemmin iltasanomat, Iltalehti ja Hesari joutuivat korjaamaan uutisen, mutta valitettavasti se jäi elämään fasen keppihevosryhmiin.- Parasitoidimatut
Suomalainen kun kuristaa hengiltä niin se on murha.
Matu kun tekee saman suomalaiselle puolustuskyvyttömälle eläkeläiselle niin se on mielenterveyshäiriö..?
Ei voi järjellä ymmärtää. - hhfhhhhrhr
Parasitoidimatut kirjoitti:
Suomalainen kun kuristaa hengiltä niin se on murha.
Matu kun tekee saman suomalaiselle puolustuskyvyttömälle eläkeläiselle niin se on mielenterveyshäiriö..?
Ei voi järjellä ymmärtää.Mielenterveysongelmaisilla oli tarkoitus saada Suomi nousuun meidän VALTAVAN työvoimapulan lääkkeenä.
- Parasitoidimatut
hhfhhhhrhr kirjoitti:
Mielenterveysongelmaisilla oli tarkoitus saada Suomi nousuun meidän VALTAVAN työvoimapulan lääkkeenä.
Niinpä, suvakkihuoramedia alkaa taas vaihteeksi kerran puhumaan itseään pussiin näiden matujen tekojen "kansallisromantisoimisella"...
No, se nyt ei tietysti todellakaan enää yllätä ketään omilla aivoillaan ajattelevaa.
- Parasitoidimatut
"Osuin tapahtumapaikalle sattumalta ja näin itse varmuudella, kuinka yksi jengitunnuksin varustautunut henkilö pakattiin poliisiauton takaosaan."
jengitunnuksin ?
Aika hyvin keksitty taas suvakkihuoramedialta...
"Silminnäkijöiden mukaan jollakin tai joillakin kahakkaan osallisilla olisi ollut hallussaan teräase."
Eipä kerrottu ei, että kellä se oli...
Jokainen varmaan voi aavistaa jo tässä vaiheessa, että miksi näin ei tehty. - KIITOSodinit
Tulkitsen tämän siten, että
matut oli liikkeellä teräaseiden kanssa
Odinit sattuivat paikalle ja m u r i s i v a t
tai sitten syntyi jo näkyvää kokoontumista
joku soitti poliisit
ja poliisi kävi korjaamassa
valmiin kaakun
poliittisen linjan vuoksi
uutisoidaan vain "pahantekijä"
jota nuhdellaan muodonvuoksi
KIITOS ETTÄ KIRJOITITTE, ODINEISTA
nyt tiedän, että he ovat vielä olemassa
valppaana
partoimassa
❤️ 🌻 💛 💚
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043056
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872405- 241946
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221510Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291480Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151385- 87912
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26897Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62846Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759