http://yle.fi/uutiset/asema-aukion_pahoinpitelyssa_kiinniotto__poliisi_vahvistaa_vastarintaliikkeen_osuuden/9175975
Kun jokin saatanan kamelintaluttaja raiskaa, tappaa tai pahoinpitelee yleä ei kiinnosta.
Minusta entisestä rauhallisesta kansalaisesta on ylen takia tullut vittuuntunut kansalainen ja mamujen täydellinen vastustaja.
Kun jokin saatanan kamelintaluttaja raiskaa, tappaa tai pahoinpitelee yleä ei kiinnosta.
Minusta entisestä rauhallisesta kansalaisesta on ylen takia tullut vittuuntunut kansalainen ja mamujen täydellinen vastustaja.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ylen on täysin perverssi laitos ja harjoittaa pervouttaan verorahoilla.
Poliisikin heti vahvistaa, kun rikoksesta epäilty on kantasuomalainen.
Oli Kajaanissakin jokin härdelli, kyllä siitäkin tiedotettiin.
Outoa, kun ei vielä taida olla virallista kuolinsyytä tiedossa.
Arvostan YLE:ä ja sen toimittajia yhtä vähän kuin lumeen jäätynyttä koiranpaskaa, samaa tavaraa kummatkin.
Yhdessä paikassa on sanottu et olisi ollut huumeiden yliannostus kyseessä.
Kuva kertoo kuolleesta enemmän kuin tuhat sanaa:
http://mvlehti.net/2016/09/18/tassa-on-se-kuollut-natsien-tappama-ja-median-mainostama-poika-ja-isa/
" Heidi Karina
Kaveri muistelee "herkkää ja kansainvälistä""poikaa"
Jimi oli nisti ja sekakäyttäjä jostain 15-vuotiaasta lähtien. Yläasteen loppupuolilta lähtien yhteisten kaverien kautta tuli törmättyä säännöllisesti lähes viikottain enkä kertaakaan ole nähnyt Jimiä selvinpäin. En puhu mistään tissuttelusta tai pilvenpoltosta vaan aivan tavallinen näky oli Jimi lumihangessa/ojassa/pusikossa raajat levällään hengähtämässä arkipäivänä kello neljältä iltapäivällä. Välillä noustiin ylös heilumaan toisten naamoille silmät lautasina aiheuttamaan säpinää kunnes vartin päästä oli todennäköisesti pitkällään toisessa pusikossa. Näin ilta kului eteenpäin kunnes joko
A. kamat loppui ja lähti hakemaan lisää, yleensä tiet erkani siinä vaiheessa iltaa
B. sammui lopullisesti
C. poliisi tuli hakemaan
En ikinä ollut varsinaisesti Jimin ystävä mutta samoissa porukoissa pyörineenä näin monet monituiset kerrat kun hän ärtyi jostain pienestä ja kävi käsiksi muihin nistin äkkipikaisuudella. Myös useammat painiottelut poliisien kanssa olen todistanut. Yleensä paikalla oli aina vanhoja kavereita rauhottelemassa tilannetta ja pyytelemästä Jimin puolesta anteeksi ja tilanne selvisi sillä. Voin helposti kuvitella kuinka tämä "keskustelu" uusnatsien kanssa on mennyt enkä yllättyisi yhtään jos se oli Jimi joka suutuksissaan törkkäisi toista tai muuten aloitti fyysisen kontaktin.
Minulla ei ole mitään sympatiaa näille vastarintajätkille enkä tiedä heidän organisaatiosta kansallissosialismin perusteita enempää mutta Jimi ei ollut mikään "päiväkodissa työskennellyt rauhaa rakastava kansainvälinen poika". Jimi oli äkkipikäinen huonosti käyttäytyvä nisti ilman itsekontrollia. En tiedä onko hyvien tapojen tai boordin sääntöjen mukaista Jimin yhä pystyssä olevaa facebook-sivua linkittää (voin sen kyllä tehdä jos täällä sellainen on tapana) mutta sieltä näkyy ihan julkiseksi asetettuja päivityksiä kuinka esimerkiksi puhelinmyyntiyrityksestä on saatu potkut ensimmäisellä viikolla koska tuli aineissa töihin tai kuinka asumistuki käytettiin taas kaljaan. Jimin poistuminen ei ole suuri menetys yhteiskunnalle."
Varmaan moni ylen toimittaja vetää käteen ja sormettaa saatuaan tämän julkaistua.
Onko Matti Rönkä tänään pääuutisten ankkuri "painavin" äänenpainoin?
Rönkänsonni on otsa kurtussa varoittamassa äärioikeiston uhasta, samalla unohtaen että syyllinen yksin on räkijä anarkomarkonisti, suomessa ei tykätä jos aletaan sylkeä päälle, varsinkin jpos on menossa virallinen sananvapaus mierlenosoitus, vasemmistolainen väkivalta on sitä todella säälittävää väkivaltaa, samaa luokkaa kuin vuohennussija muslimeidenkin.
Poijastahan yritetään tehdä marttyyri :) Olikohan oma syy kun meni sylkeen ja aukoon päätänsä ?
Olisinpa saanut olla varusmies ikäinen mies Saksassa 30-40-luvulla.
Huhujen mukaan ylen uutiset peruttu toimittajien syvän kiihottumisen seurauksena.
Voisko Röngäll äolla stondis pääuutisissa.
"Kansallissosialistit epäiltyinä henkirikoksista äärimmäisen harvoin"
Raiskauksista ja myös tapoista epäiltynä matuja aika usein
Kai siellä asema-aukiollakin on turvakamerat? Niistä vois katella mitä oikeasti tapahtui. Ne ohi kulkijat joita oli haasyateltu olivat nitä kepit persiissä ratsastavia pellenaamioita käyttäiä lepsuja.
Oliko piikki kädessä, kun meni sekoilemaan
Kovasti natsit palstalla kiihoittui orkkuun asti, kun saivat yhden ihmisen tapettua.
pysytään tosiasioissa meni häiritsemään laillista mielenilmaisua ja tuli tönäistyksi katuun tästä ei saa tahallista tekoa tekemälläkään?
Jep. Verovaroillamme elävä Yle punavihervasuritoimittajineen ja kokoomus-sionistisine pomoineen haluavat polkea kaiken kansallismielisen ja isänmaallisen ajattelun suohon. Yle harjoittaa siis kiihottamista kansanryhmää (toisinajattelijoita) vastaan. Joku huumevassari-anarkisti saa sylkeä ja hyökätä Vastarintaliikkeen rauhaisaa mielenilmausta vastaan, mutta toisinpäin ei. Jos kaveri puolustatui sylkijää vastaan, sitä ei saisi demla-oikeusakkojen ja nynnypoliisien mukaan tehdä? Kun keväällä oli matu-vastainen rauhallinen marssi Helsingisssä, vasemmistoanarkisti-hihhulit häiritsivät sitä, koettivat lyödä ja yksi yritti tappaakin veitsellä (videotodistetta on). Yle ja vallanpitäjät suojelevat noita maamme tuhoajia, jotka haluavat tästä islamilaiset musumaan. Perkele että vitutti eilenkin kun kävi Itiksen kauppakeskus Puhoksessa Intersportissa; koko Puhos täynnä musulmaaneja ja niiden verovaroilla pykättyjä mamupuoteja. Halal-kidutettua lihaa, matuparturia sun muuta, ja se pyllistyspaikka eli moskeija. Kiitos kukkahatuille.
Ai niin: eipäs Yle tai Hesari enää mainitse mitään kainuussa viikko sitten tapahtuneista irakilaisten partasuu-sotalapsien tekemistä tapoista ja ryöstöistä -taisi mennä suvakeilta jauhot suuhun?
Yle uutisoi tuon kuoleman pääuutisissaan. Kuinkas Irakilaisten tekemä Otanmäen teurastus uutisoitiin, ei mitenkään.
Saas nähdä, joko Jimi on uutisten pääaihe?
Matti Rönkänsonni oli taas kiihottuneessa tilassa, otsa rypyssä ja niin suvakkivirnistys naamalla haistatteli tutkijaa joka oli yhtä haistapaska, sanallakaan ei viitattu vasemmistolaisanarkistien väkivaltaan, tyypillistä vääristelevää ylepaskaa!
Rönkä oli huomattavan kiihoittunut.
Yle ihan mehuissaan. Meni a.studion aiheetkin uusiksi.
Nyt a-studioon raahattiin joku räkänokka Eurooppanuorten puh.johtaja ylistämään EU:ta ilman vastaväittäjää.
Otanmäen Irakilaisten tekemää teurastusta ei ole ylen uutisissa Rönkä puinut painokkain äänenpainoin.