Minkä takia joka uutisessa tms sanotaan että Suomi on _kahden_ välttämättömän pakkovoiton edessä jos mielii päästä välieriin... Se on totta että Ruotsi on PAKKO voittaa mutta jos venäjältä tulee takkiin ei pelit välttämättä ole siinä mikäli u23 joukkue voittaa venäjän sekä ruotsin. Silloin u23 ryhmällä 6 pistettä eli lohkon 1. ja ruotsilla sekä suomella molemmilla 2 pistettä ja siinä tapauksessa suomi sijoittuisi lohkon toiseksi jos on voittanut ruotsin. Eikös se näin ole vai olenko laskenut ihan väärin? Otetaan Ruotsista vaikka väkisin se voitto niin monet tiet on auki!
Suomi ei välttämättä kahden pakkovoiton edessä
2
93
Vastaukset
- Horseshit.is.popular
Ei tässä vaiheessa ole jatkomahdollisuuksien kannalta pakko voittaa yhtään mitään tiettyä ottelua, saati kahta. Sen sijaan yhtään ottelua ei saa enää hävitä varsinaisella peliajalla.
Eli olet oikeassa siltä osin, että yleisessä uutis- ja somemölinässä toistellaan taas kilpahuutona luultua & kuultua paskapuhetta. Kuten muissakin kysymyksissä aiheisiin liittyen (World Cup vs. MM -tasoerot, Suomen asemat maailman-rankingeissa, Suomen mahdollisuudet turnauksessa, jne. loputtomiin). - Horseshit.is.popular
No nyt toisen tappion jälkeen tilanne on tarkkaan ottaen se, että Suomen on pakko voittaa Venäjä ja Ruotsin on pakko voittaa Young Stars. Eli "kaksi pakkovoittoa". Yhteensä selvin lukemin.
Toki mahdollisuudet ovat enää teoreettiset. Mutta matematiikka on usein melko teoreettista. Mölinä taas on käytännöllistä, ja sen mukaan mahdollisuudet ovat menneet, kun ei otettu Ruotsista "pakkovoittoa".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393306Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk792914Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402287Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1132206Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1422080Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472021Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121436Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville241314- 1281022
Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014