Pääministeri tuomitsee vastarintapersut

Tuomitsen väkivallan, rasismin ja vihapuheen kaikissa muodoissaan. Niille ei pidä antaa minkäänlaista tukea tai myötäilyä

Sipilä kirjoittaa pitävänsä erittäin hyvänä, että sisäministeri Paula Risikko (kok.) on päättänyt kartoittaa uudelleen väkivaltaisten järjestöjen laillisuuden.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/paaministeri-sipila-ei-vakivallalle-ei-vihapuheelle-ei-rasismille/6080404

Milloinhan vastarintapersut hyökkäävät tämän "suvakin" kimppuun, kuten heillä tapana on? Sitten ainakin tapahtuu oikeus ja poliisi ampuu vastarintapersut yhtesikuntarauhaa häiritsemästä.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kuhan puhuu. Ei korppi korpin silmää noki. Sipilä on mies, joka toi fasistit Suomen hallitukseen.

Äänestä

Mitähän tekemistä Persuilla on Vastarintaliikkeen kanssa?
Yksi narkkari on kuollut ja Suomi sekaisin.

Äänestä
  • Samaa porukkaahan he ovat. Ja miksi mielestäsi saa tappaa henkilön josta ei pidä?

    Äänestä

Tollo-Sipilän kepu on Isiksen väkivallalle täysin sokea ja avoimesti sen massamurhia ihannoiva viha-organisaatio. Sipilä vihaa suomalaisia ja tuo arabiterroristeja Suomeen.

Äänestä
  • Ei ole millään tavalla sokea, vaan täysin tietoinen kaikesta. Ajetaan kansa vähitellen vain piippuun ja toisiaan vastaan, niin huomio on jo muualla - Myöhemmin syntipukkeja on vaikka muille jakaa.

    Ei tässä ole mitään uutta, menee peruskaavan mukaan kuten ennenkin. Jos tässä joku on tollo, niin se on Suomen kansa.

    Äänestä

kempele-sipilä on valmis ottamaan laittomia matoja uuteen matutaloonsa Kempeleelle

sen puheista ei tarvi niin välittää kun on maalaisliitosta

Äänestä

Nottinghamin Sheriffi oli tänään telkkarissa hiukan nolon näköinen. Aiheestakin, sillä tälläkään jäbällä ei sitten ole minkään sortin tilannetajua.

http://oikeakoukku.puheenvuoro.uusisuomi.fi/179666-keskustan-sipila-nottinghamin-sheriffin-linjoilla
Tämä kirjoitus on hiukan eri aiheesta, mutta jo vuodelta 2014 peräisin ja kirjoittaja on KOKOOMUSLAINEN ja ylläri pylläri nyt kummasti siunataankin kepuli-Sipilän köyhiltä varastaminen.

Meidän poliitikot ja median edustajat eivät halua nähdä nykytilanteen todellista karvaa: Mitään mielenosoituksia tuskin edes olisi tässä maassa ellei olisi tätä matuinvaasiota päästetty Sipilän ja kokkareiden johdolla tapahtumaan, että repikääpä suvakit siitä.

Äänestä

Sipilä ei maksa osinkoveroja toimittuaan veronvälttelykonsultti Vanhasen oppien mukaan suurten omaisuuksien hallinnassa

Veronvälttelykonsultti Vanhanen pyrkii suomen persitentiksi

Paskalaki-Paula eli LEHTOMÄKI PÄÄSI SOLIDIUMIN HALLITUKSEEN KEMPELE-SIPILÄN OHJAUKSESTA POLIITTISIN PERUSTEIN PUDOTTUAAN EDUSKUNNASTA

ja solidium tuotti RUTOSTI TAPPIOTA HERROJEN ISTUESSA ELI SALKUN SEISOESSA

KESÄKUUN LOPUSSA 8,9 PROSENTTIA TAPPIOLLA TÄNÄ VUONNA

HERRAT KUTEN PASKALAKI-PAULA NOSTAVAT KOVIA KORVAUKSIA SILTI

Äänestä

kyllä pitää nyt potkia lisää sivullisia hengiltä, laitetaan potkintapartiot kiertämään!

Äänestä
  • Persujen Soldiers of Air Kicking -organisaatio turvaa yhteiskuntarauhaa kaikkialla. Väärinajattelijat saavat ansionsa mukaan.

    Äänestä

  • SoininVaara kirjoitti:

    Persujen Soldiers of Air Kicking -organisaatio turvaa yhteiskuntarauhaa kaikkialla. Väärinajattelijat saavat ansionsa mukaan.

    Persulainen ilmaveivi: potkitaan sivullinen hengiltä...

    Äänestä

Kaikki paitsi yksi eduskuntaryhmien puheenjohtajista kieltäisi natsistisen SVL:n – näin he linjasivat.

Kotimaa 23.9. 14.54

Valtaosa eduskuntaryhmien puheenjohtajista kieltäisi uusnatsistisen Suomen vastarintaliikkeen (SVL), ilmenee Lännen Median eduskuntaryhmien puheenjohtajille suuntaamasta kyselystä.

Ryhmäpuheenjohtajilta kysyttiin, pitäisikö Suomen vastarintaliike kieltää. SVL on uusnatsistinen järjestö, jonka aktiivijäsentä Jesse Torniaista epäillään törkeästä kuolemantuottamuksesta.

Ryhmäpuheenjohtajista vain Sampo Terho (pers.) ei vastaa suoraan kysymykseen, pitäisikö Suomen vastarintaliike kieltää.

http://www.satakunnankansa.fi/kotimaa/valtaosa-eduskuntaryhmien-puheenjohtajista-kieltaisi-natsistisen-svln-nain-he-linjasivat/?utm_source=leiki&utm_medium=iltalehti&utm_campaign=personoitu&_ga=1.92123930.1056081848.1474660403

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hulluaho kirjoitti:

Tuomitsen väkivallan, rasismin ja vihapuheen kaikissa muodoissaan. Niille ei pidä antaa minkäänlaista tukea tai myötäilyä

Sipilä kirjoittaa pitävänsä erittäin hyvänä, että sisäministeri Paula Risikko (kok.) on päättänyt kartoittaa uudelleen väkivaltaisten järjestöjen laillisuuden.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/paaministeri-sipila-ei-vakivallalle-ei-vihapuheelle-ei-rasismille/6080404

Milloinhan vastarintapersut hyökkäävät tämän "suvakin" kimppuun, kuten heillä tapana on? Sitten ainakin tapahtuu oikeus ja poliisi ampuu vastarintapersut yhtesikuntarauhaa häiritsemästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu