Kun verotus lopetetaan, loppuvat myös kaikki

yhteiskunnalliset ongelmat...

HELPPOA KUIN HEINÄNTEKO...

Mutta poliitikko- ja muut paskat eivät sitä halua, koska joutuvat sitten heinäntekoon tai Siperiaan.

Tällä menolla Suomi tuhotaan. Mutta elämänuskonsa menettänyt paskasakki ei tietystikään siitä mitään välitä, kun ei niillä ole enää elämässä mitään tavoitteita.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Loppuisi veronkierto ja kaikki siihen käytetty aika ja vaiva. Valtio voisi painaa itselleen lisää rahaa, niin paljon kuin se kuluihinsa tarvitsee. Tai bittirahaa ei oikeastaan edes tarvitsisi painaa. Inflaatio pitäisi veronkiertäjä eliitin omaisuuden kurissa, eikä valtion tarvitsisi ikinä ottaa velkaa. Robotit voisi tehdä työtä ja silti valtiolla olisi rahaa. Sitten kun rahan arvo olisi häiritsevän pieni, niin otettaisiin kaikkien tileiltä muutama nolla pois.

Äänestä
  • Näinhän on tehty jo aiemminkin,vanha mutta erittäin toimiva keino. Puhdas markkinatalous ei tule ikinä toimimaan,se on facta,joka ei muuksi muutu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VVV_tietäjä_iänikuinen_ kirjoitti:

yhteiskunnalliset ongelmat...

HELPPOA KUIN HEINÄNTEKO...

Mutta poliitikko- ja muut paskat eivät sitä halua, koska joutuvat sitten heinäntekoon tai Siperiaan.

Tällä menolla Suomi tuhotaan. Mutta elämänuskonsa menettänyt paskasakki ei tietystikään siitä mitään välitä, kun ei niillä ole enää elämässä mitään tavoitteita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu