Eli varmistui tämä tieto. Toivottavasti eivät islamistit uhraa paikallisia mielikuvitusolento allahille niin kuin Otanmäessä kävi
Sysmään turvapaikanhakijoita..Onnea Sysmä!
29
589
Vastaukset
- Tervetuloavaan
Kiitos!
Jo heitä on odotettukin, saadaan kylille vähän kansainvälisempää meininkiä :D- Sano.EI.rasismille
Kiva:)
- napitloppu
Ja jo aiemmin tulleen tiedon mukaan virheellisten "tietojen" levittämisestä nautintonsa saavilla on tynnyri päässyt pahasti ravistumaan. Toivottavasti lääkkeet alkavat pian tehota.
- nauruunratkesin
Mitä turvapaikanhakijoita, he hee he hee, vittu nämä on elintasosurffaajia ovat itse myöntäneet , tulivat suomeen rahan takia ja tietenkin täysi ylläpito täytyy olla,
- katospoikaa
Älkää nyt Urpot ihan kaikkea uskoko, keskustelut yritetään kääntää lillukanvarsiin kun vatikko alkaa iskeä silmille!
- etsillee
Tulee tottakai, niin kuulin itseltänsä bussikuskilta, rehellinen mies, ei pahemmin valehtele. Sano tulevan 30 yksinäistä miestä iältään 20-30 vuotiaita, Irakista sanoi olevan. Asutetaan kuulema kunnan kerros- ja rivitaloihin, remonttia tehdään jo. Ensi kuun lopussa pitäisi kuulema tulla, Tervetuloa!
- osaanpelata
kuulosta kakkapuheelta, asiasta voidaan keskustella lisää tänään hyvien ihmisten torilla illan suussa. perkl
- Hirvenmetsästäjä
Tervetuloa vaan kaikki kaikki turvapaikanhakijat. Meillä olisi viikonlopusta eteenpäin pätkätöitä. Ei ole paljoa kielivaatimuksia. Riittää kun osaa kulkea rintamassa ja pitää älämölöä, allahu akbar kovaan ääneen on sopiva huuto. Ei tarvitse turvavälineitä.
- Hanna-Kaiza
Onnea Sysmä!
Kuulemma kaksi tusinaa 17v (lue:kolmekymppistä) irakilaislapsukaista asutetaan Sysmään lähiaikoina. Ovat kuulemma näitä ns. Hankalia tapauksia joilla siirretään vokista toiseen yön pimeydessä ja veronmaksajien rahoilla. - nauttikaa.nyt
Onnea Sysmä. Kuulemani mukaan on teille tiedossa sinne kulttuurin rikastusta..senkin ahdasmieliset impivaaralaiset nauttikaa monokulttuuristanne joka kohta saapuu kyläänne
- nautihan.diapamisi
Kuulemani mukaan avohoidossa olevien lääkityksestä täytyisi pitää erityistä huolta harhaisuuden ja sekavuustilojen välttämiseksi. Kipin kapin apteekista uusi ämpärillinen pillereitä, se saattaa auttaa pitämään mielikuvituksen tuotokset poissa.
- hintti-hååkkani
aijaijai on fantsua tiedossa
- Luulenma
Vain kiertokoulun heti alkuunsa keskeyttänyt aivoinvalidi pystyy tuottamaan näin ala-arvoisen, kirjoitusvirheitä täynnä olevan rasistisen kyhäelmän. Vai onko hämäysyritys käynnissä henkilöllisyyden salaamiseksi?
- vit--unsuomi
Olen asunut nyt vuoden vokin läheisyydessä. Matkaa sinne on 3km, mutta häiriöt säteilevät koko alueelle. Alussa kävelivät ohiajavien autojen eteen ja yrittivät väkisin pysäyttää. " Helssikki" "Helsikki"-huutojen säestyksellä. Kun pääsivät bussiin niin muslimit eivät ymmärtäneet, että siitä pitää maksaa. Vuoden aikana olen pari kertaa joutunut auttamaan kuljettajaa "saattamaan" maksuhaluttoman ulos. Silloin alkaa huuto ja ripaskan tanssiminen.
Muslimit ovat samanlaisia juoppoja kuin muutkin. Paikallisessa kaupassa ostavat kaljaa aina 10min vaille klo 21.00, joten oppivat nopeasti alkoholilainsäädännön. Yleisin seteli on 100 tai 500€ seteli tai sitten on täysin rahaton ja yrittää ostaa jollakin vanhalla kuitilla.
Parin km päästä lampurilta alkoi katoamaan lampaita pellolta ja laitumen reunoilta löytyi verisiä paikkoja joissa eläimet oli ilmeisesti hakattu kuoliaiksi ja raahattu pois. Poliisi ei tutki näitä katoamisia.
Kulttuurierot ovat liian isot. Karva-apina kuvaa paremmin kuin hyvin ainakin tämän vokin "ressuja. Tulette ihmettelemään sitä, kuinka 17v arabi voikaan näyttää 50v kaljamahaiselta ja pälvikaljulta ukolta. Äijät pomppivat ihmisten pihoilla. Meidän kunnan yleisin rikosilmoitus on ollut vokin tulon jälkeen ilmoitus varastetusta polkupyörästä. Mustat käyvät iholle ja kiinni vaatteisiin ja huutavat kurkku suorana asiansa. Eivät osaa puhua millään Sinun ymmärtämälläsi kielellä.
Poliisi ei enää tule ilmoitustesi vuoksi lainkaan, ellet kilju, että turvapaikanhakija on vaarassa. Vain siten saat poliisin paikalle.
Ei ole mielikuvitusta vaan ikävää todellisuutta. Ja talosi hinta tippuu puolella. Kukaan normaali ei halua sitä enää ostaa jos se muutaman km päässä vokista.
Otan osaa, sysmäläiset. - Tasasenluisuntarkkailija
Nonni! Nyt on sitten uhot uhottu ja pantu matut ojennukseen. Koville otti ja hikikin meinas tulla, niin pontevasti asiat esitettiin. Todellisuus kuitenkin on että huussin kulman takaa huutelu on näköjään täälläkin suosiossa, luulisi noin suurien sanojen lausumisen sattuvan jo suupieliinkin. Tosipaikan tullen luikitaankin sitten vatikkoon kyyristelemään. Enkä suinkaan yllytä minkäänlaiseen toimintaan, totean vain että älkää nyt helvetissä tehkö itsestänne naurettavia!
Tosiasiassa tänne ei ole tulossa yhtään matua!- Huhuja-liikkuu
Mitäs siihen vanhaan veroviraston taloon tulee?
- onnistimeitäkin
Huhuja-liikkuu kirjoitti:
Mitäs siihen vanhaan veroviraston taloon tulee?
Viimmesen huhhun mukaan siähen tulee YYY Oy:n (Yhden-Yön-Ystävät Oy) perustama klubi-ravintola ja tuntihotelli. Siipirarennukseen tuliepi sexy-pubi v...n liukkailla ja kovilla terästangoilla, (3 kpl). Vappuna on kuulemma avajaiset ja Sexy-pubissa esiintyy Hartolan Hanakat & Tanakat orkesterinaan Lievästi Punakat & Pönäkät, klubin puolella pitäs esiintyä toi Kiimasjärven makkuukammariorkesteri. Siitä se alkaa se mannermainen meno Sysmässä. Sellasta kuulin Osulan kassajonossa ja kertovatten ettei olis edes kallis toi tuntihinta ja että kunta olis siinäkin ravintolatouhussa mukana, tiloja ponssaamassa.
- kulttuuri.rikastuu.Sysmä
Kuulemani mukaan on tulossa. 25-40v partalapsia joita spr markkinoi hätää kärsivinä lapsina.
Nyt villasukkia ja potkuhousuja keräämään ressukoille. - kusessa_olette_sysmä
Onnea Sysmä.
Tulossa 'musta joulu' siis.- spedeföhr
Voi sentään, ei ole Sysmään tulossa sen mustempaa joulua, talvea eikä kesää kuin mihinkään muuallekaan sivistyneeseen Suomeen.
Arvoisaa ennustajaa alkoi jännittää kun on uimahallilla nähnyt ihka oikean Mustan Miehen ja huomannut ettei itsellään taidakaan enää olla sitä paljon ja pitkään toivottua valtaisaa kysyntää naismarkkinoilla josta netin "aikuisviihdesivustoilla" käsi housuissa on tullut kauan haaveiltua. Mutta ihmehän se on ettei kysyntää ole, työttömällä ylipainoisella ja persaukisella koulujakäymättömällä juopolla, joka suurimpana saavutuksenaan kehuskelee naisille uskaltaneensa netissä solvata ulkomaalaisia ja lietsovansa rotuvihaa. Kehuskelisi, jos uskaltaisi naiselle puhua.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa883284Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei3292894Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1911576Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2421334Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �621282Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281041- 741010
- 791007
- 117970
- 72934