Nyt kuohuntaa, kun ns.natsit ilmeisesti aiheuttivat miehen kuoleman. Samalla tuomitaan tavalliset suomalaiset, jotka eivät hyväksy nykyistä ns.pakolaispolitiikkaa. Emme ole natseja!
Toinen äärijärjestö tappoi suomalaisen miehen Kajaanissa. Siitä järjestöstä eli islamista ei saa sanoa poikkipuolista sanaa, vaan heti vedetään rasistikortti esiin.
Naiset ja tytöt sekä vanhukset eivät enää uskalla liikkua yksin iltaisin, koska pitää pelätä ns.pakolaisia.
Suvaitsevaiset ja poliitikot meuhaavat Helsingin tapauksesta, jotta Kajaanin tappoa ei huomioitaisi.
Toinen äärijärjestö tappoi suomalaisen miehen Kajaanissa. Siitä järjestöstä eli islamista ei saa sanoa poikkipuolista sanaa, vaan heti vedetään rasistikortti esiin.
Naiset ja tytöt sekä vanhukset eivät enää uskalla liikkua yksin iltaisin, koska pitää pelätä ns.pakolaisia.
Suvaitsevaiset ja poliitikot meuhaavat Helsingin tapauksesta, jotta Kajaanin tappoa ei huomioitaisi.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Molemmissa näissä oli yhteinen tekijä.
Huumeet. Otamäessä huumeissa olleet turvapaikanhakijat tappovat suomalaisen.
(Ongelmatapauksia kierrätetään Vokista Vokkiin. Ympäri maata häiriköidään. Asialle ei tehdä mitään koska politikkojen miljoonabisnes pyörii)
Helsingissä tönäisttiin huumeiden käyttäjää, joka kaatui ja löi päänsä.
Viikko sairaalassa ilman huumeita-》kotiin ja täysi satsi huumeita. Sietokyky alentunut-》yliannostus/huumeiden aiheuttama aivoverenvuoto.
Voi vittu ku Helsinkiä ei olisikaan,olis paljon helpompaa.
Ei tuossa toisessa tapossa ole mitään liikettä takana, kaksi roistoa tappoi miehen ryöstön yhteydessä. Minkäänlaista poliittista agendaa ei ryöstöön liittynyt.
Asema-aukion tapaus taas oli äärioikeiston väkivaltaisen hyökkäyksen seurausta, törkeä tappo.
Toisessa talossa oli mukana liike islam/ muslim. Heidän tehtävänään on tehdä täällä iskuja ja tappaa ns.vääräuskoisia.
Imaamit ja islam julistavat, että muut kuin muslimit on surmattava.
"toisessa talossa" Toisessa tapossa oli vain kaksi tavallista rikollista, mitään "islam/muslim-liike" (mikähän sekin on olevinaan) ei siinä todistetusti ole ollut takana. Vain 2 taustaltaan ulkolaista rikollista, poliittista siitä saa vain harhainen mieli, joka pelkää kaikkea muualta tullutta.
Eikö meidän presidenttikin varoitellut eilisessä puheessaan "matalamielisestä nationalismista" joka on Suomessakin nostanut päätään ?
Tavallinen rikollinen on vain se rikollinen, ei terroristia saa jokaisesta pikkuroistosta, vaikka natsit kuinka niin haluaisi.
Niin roistot pannaan vankilaan, molemmissa tapauksissa ja toisessa tapauksessa poliisi tutkii oikeusasiamiehen avustuksella natsiliikkeen lailla kieltämistä.
Tapaus sai aikaan myös lausunnon Soinilta, hän keskustelee ääriliikkeiden kytköksistä persuihin puoluesihteerin ja eduskanta ryhmän johdon kanssa.
GOOGLE : ARTO MIKKONEN. (irakilaisten kuristama suomalainen)
Näkisin että sekä Otanmäellä että Asema-aukiolla tekijöinä olivat rikolliset.
Viimeistään rikoksen tehtyään. Näytöstä päätellen taustaa oli jo ennen.
Kansalaisten enemmistö yhä terveesti tätä osaa paheksua - pois lukien väkivallan ihailijat, joita natsit korostetusti ovat.