Löytyiskö Tallinnan sataman liepeiltä uusia?
Halostiltutkin kyllästyy - pieni palkka?
Nuuka-haloska
1165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kitsas Haloska ei raaski maksaa tiltulle tarpeeksi, haloska kiikuttaa joka euron veroparatiiseihin.
Pitäishän sitä kolmatta kautta jo enemmän mainostaa, että kansa tietäisi
valmistua äänestämään.
hahaha kukahan se oikein on vienyt rahojaan ihan kuormalla Panaman saarille
CIA raportoi jo yli vuosi sitten Yhdysvaltojen eduksi toimivalle FBI:n auktorisoimalle agentille Helsingissä Panaman veronkiertohuijareitten kuumimpiin nimiin kuuluvan Sauli Niinistön.
Bloggaritkin mainitsivat asiasta jo silloin
http://niinistoblogisarja.blogspot.fi/2015/05/tuhoa-jo-ruohonjuuren-kasvaessa.html
Yle julkaisi Panaman listaa käsittävän ohjelman keväällä 2016 ja Stubb Katalan Kataisen sielunveljenä oli vaatimassa listan salaamista välittömästi Yleltä.
Sauli Niinistö puolestaan on riehunut kuin heinämies. Niinistöllä on tyylinä soittaa toimituksiin ja toimittajille ja huutaa, vittuilla, uhata heitä. Siitä sellaisesta Katainenkin on jäänyt kiinni.
Yleisö olkaa hyvä Sauli Niinistö numerolla 34. http://pastebin.com/SRqx55Lk
Kuten voitte havaita puhdasta Tarja Halosta ei listalta löydy.
Kaunista
http://www.newyorker.com/wp-content/uploads/2014/10/James-Richardson-1200-630.jpg
https://dk-media.s3.amazonaws.com/media/1jnfc/images/13681644/huge/JariVeikkoKauppinen.jpg
Sosialisti presidenttin veroton eläke, ja vielä höystettynä 20400 /v €
joka kuin kehitysapua. "kehitysavun suuntaamisesta kohti todellisia ongelmia" meilläkin. Ei he miljonäärit tarvitse köyhän rahoja noin, he niin miljonäärejä kaikki. Nyt kertynyt heille palautettava 280000 €.
Kun aina palautettava, joka ollut liikaa maksussa. Yli 4,5 vuotta maksettu väärää lisää.
Hassua sosialisteiltä, kun ei edes Halosen saanut heitä verolla, ainakin aikaa oli 12 vuotta sanoa, että hänkin verolle, kuten muutkin on.
Ainakin puhui muka kauniisti köyhistä, itse näyttää esimerkkiä miten eletään verotta ja 20400 € vilungilla eäke lisällä.
Takuueläkelainen maksaa veroa myös, kansaneläkeläinenkin myös.
Siitä muutaman satasen kuukausituloistaan.
Vai oikein TASA-ARVOA.
>>Afrikan syiden ongelmista haastateltu nainen kertoo: "suututtaa, kun näkee, kuinka korruptoituneet valtiot käyttävät rikkauksiaan vain pienen joukon etujen ajamiseen. Sen kritisoiminen on kuitenkin mahdotonta. Maan sisäisiin asioihin puuttuminen voisi viedä toimintaedellytykset koko kehitysyhteistyöltä."
Että se siitä kehitysavun suuntaamisesta kohti todellisia ongelmia. Voiko tuon sanoa selvemmin: tärkeintä on itse kehitysavun jatkuminen, eivät sen tulokset. Lopputuloksena yhdet ovat auttavinaan ja toiset kehittyvinään. Ja samalla suurten afrikkalaisten johtajien pankkitili Sveitsissä pullistuu.
Hakiko haloska provisiot Suomen valtion maksamista kehitysavuista käteisenä? Sitten yritti avata pankkitilin myös USA:ssa, mutta ikääntynyt entisen DDR:n juoksutyttö kohtasi siinä vaikeuksia.
Ahkeraan on lennellyt Afrikassa ja Lähi-idässä veronmaksajien kustannuksella. 2,5 miljoonaa euroa pelkät lennot parilta vuodelta. Halonen ei ole paljastanut edes välilaskupaikkoja, vaikka toimittajat ovat yrittäneet kysellä.
Tarja osaa vaalia presidentin status päin vastoin kuin Sauli Niinistö
Sauli Niinistöltä on täydellisesti kateissa ymmärrys siitä mitä on presidentin status ja auktoriteetti. Huomioiden lisäksi presidentin turvallisuuden vähättelyn mitä Niinistö harjoittaa heiluu hän kuin helppo-Heikki romuttaen täydellisesti presidentin uskottavuuden. Niinistö kalasteli taas sympatioita ja säälipisteitä hiljattain esimerkiksi matkustaessaan "Uuno Turhapurona" halpalennolla Ouluun. Kuvassa hänet haetaan autolla rahvaana koneen etuosasta muiden matkustajien joukosta. Missä presidentin arvokkuus? auktoriteetti? status? Sauli Niinistö on romuttanut täydellisesti presidentin uskottavuuden sen lisäksi ajaen presidentin valtaoikeudet minimiin!
Tarja Halosella on ollut auktoriteetit kohdillaan. Hän liikkuu yksityislennoilla mikä on aivan oikein. Turha puhua kustannustekijöistä kun kyse on presidentin statuksesta ja tärkeimmästä koskemattomuudesta turvallisuudesta puhumattakaan. Presidentillä täytyy olla uskottavuus mistä muun muassa Urkki aikoinaan voimakkaasti opetti. Urkilla oli aikoinaan karismaa särmää ja auktoriteettia. Hyvin monet muistavat Urkin aikakauden ajanjaksona, jolloin "talossa oli isäntä" ja jota kunnioitettiin.
Mutta mennäksemme tähän presidenttien historian suurimpaan katastrofiin Sauli Niinistöön "Monet varmasti muistavat Niinistön "palkanalennuksen". Todettakoon että se oli häneltä pelkkä mainoskikka.
Niinistöhän ei "alentanut" palkkaansa vaan ilmoitti ettei sitä tarvitsisi korottaa kuten 2011 on sovittu. Toisin sanoen edelliselle presidentille maksettava palkkio riitti myös Niinistölle ja eikä aiheetta kun muistetaan että valtio maksaa kaikki ne ylimääräiset kulut mitkä aiheutuivat hänen haluttomuudestaan asua koko aikaa Mäntyniemessä. Ja ne kuluthan pyörivät koko ajan kun kahdessa paikassa asuminenkin jatkunee edelleen. Eli loppujen lopuksi kokonaiskustannukset ovat huomattavasti korkeammat vaikka palkankorotusta ei ottanutkaan."
Suomi tarvitsisi presidentin, johon luotetaan ja joka osaa käyttää valtuuksiaan ja näkisi metsän puilta. Sauli Niinistö ei ole tälläinen henkilö. Niinistön kehä kolmosen käytettyjen autojen kauppamiehen taidoilla ei olla Suomen presidentti! Ei missään olosuhteissa!
Lue tästä mistä on kyse
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=280684488938507&set=o.1606003069647224&type=3
USA:ssa jokaisen ulkomaalaisen on hankala avata pankkitiliä, erityisesti ulkomaisen politiikon. Hyvinhän Tarjalle tili sieltä aukesi. Normaali rutiinitarkastus ei muuta.
Niinistölle tilin avaaminen saattaisikin olla vittumaista, kyllä FBI siitä huolen pitää.
https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1764466630467533/?type=3
Niinpä vain väität. Nuuka-Haloska hakkaa nettiä yöt ja päivät ja pari hakaniemen AY-veroelättiä postaa niistä kopioita?
Intoa tiltuilla täytyy olla, nuukahaloska ei paljon raaski tiltuilleen maksaa, haloska hakkaa itse nettiä pahantuulisena, jotta rahaa säästyy.
Kissa on potkittu piirongin alle, kilpikonnat onneksi pääsi karkuun.
Tiltut toivoo isoja etuja ja huippuvirkoja, jos saisivat Halosen pressaksi? Halosen nimittämistä korkeapalkkaisista virkamiehistä moni on eläköitymässä ja Halonen voi myös vaatia uusia virkoja perustettavaksi. Presidentin kansliakin olisi kiva duunipaikka; Kauppatori ja kuppiloita lähellä, joissa voisi piileskellä kiukku-tarjaa kovalla palkalla, jonka veronmaksajat kustantaa.
Taukomusiikkia https://www.youtube.com/watch?v=uKmAtLrHobA