Miksi suvakit eivät järejstäneet mielenosoitusta k

ksjgts

un Otanmäessä kantasuomalainen mies joutui irakilaisten surmaamaksi? Onko ulkomaalaisten tekemä väkivalta jotenkin anteeksiannetavampaa kuin kantasuomalaistene tekemä? Väkisinkin suvakkien Rautatientorin tapauksesta nostattamasta meuhkaamisesta tulee edellä mainitsemani mielleyhtymä.

5

<50

4Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kxdjhgs

      Hyvä aloitus.

    • Toivotontamuuttua

      Asian ymmärtää paremmin kun tiedostaa että suvakkius on kuin fanaattinen uskonto.

    • Tanskanmalli

      Mielestäni maahanmuuttajat saavat aivan liikaa yhteiskunnaltamme jos ajatellaan sitä, että heitä majoitetaan, mutta kodittomia Suomalaisia ei. Nyt pitäisi nopeasti ottaa Tanskan malli käyttöön.

    • Sehän on eeppistä kuin kreikkalaisissa sankaritarustoissa, näin on tätä invaasiota kuvaillut mm. obama yk:n pakolaiskokouksessa.

      Taistelussa tulee aina väkisinkin kaatuneita ja jos ne ovat suomalaisia, niitä ei lasketa, eivät varmasti laske kanadalaisetkaan, kunhan pommit alkavat sielläkin laajemmin tuhoja ja kuolemaa kylvämään (varmasti aivan yksittäistapauksina sielläkin) ihan vain vaatimusten tueksi.
      Tuleehan obamalta kuitenkin runollisia kiitoksia.

      Koirat ovat koiria, johan sen sanoo koraanikin. Varsinkin suomalaiset koirat kelpaavat korkeintaan palvelemaan ja levittämään punaista mattoa tänne tuleville/tuotaville hyvä-veli-ringin rikastujille.

      Koiria voi hyödyntää aikansa ja kun ne on loppuun hyödynnetty, obama järjestänee turvapaikan ringillekin, ei siellä eduskuntatalon alla liene aivan loputtomiin kovinkaan mukava lymyillä.

      Pidetään vain huoli, että tarjotaan parhaat houkuttimet tänne tulemiselle ja tukitaan kaikkinainen, tietysti suomenkielinen sananvapaus a´la Pohjois-Korea, (muilla kielillä esitetyt vihapuheet ovat aivan eria asia) onhan tämä perinteisesti aina halunnut olla kaikessa ykkös-/mallimaa, kun on ensin saatu kopioitua se malli ruotsista.

    • zxsoyx

      HYvä aloitus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      2683
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      230
      1467
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      84
      1340
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      80
      1235
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      40
      1216
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      140
      1106
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      11
      1042
    8. Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen

      Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.
      Ikävä
      36
      922
    9. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      116
      920
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      78
      830
    Aihe