Risikko hat tröttnat - nu ska hatskriverierna bort

Inrikesminister Paula Risikko (saml) vill att polisen tar till hårdare tag vad gäller näthat.
Risikko säger att man till och med bör överväga att öka polisens resurser för att komma åt näthat.(svenska yle )
15<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kopierad kommentar ; "Nå ,äntligen.Gå in på en tycka - till - sajt som slutar på 24 och kolla vilken galla svenskspråkiga får stå ut med ,dagligen." skriver signaturen "Bra ".

1Äänestä
  • Här skulle faktiskt behövas storstädning ibland.

    1Äänestä

  • besökare kirjoitti:

    Här skulle faktiskt behövas storstädning ibland.

    Det är ju suomi24 som bär ansvaret för vad här publiceras.

    1Äänestä

Ylen ohjelmat ovat hurritettu jopa eduskunnan kyselytunnilla. Tosin hurria ei vieläkään viitottu muuten kuin suomen kielellä.

Äänestä
  • Självklart att SFPs ledamöter får använda sitt modersmål,om inte för annat så måste de ju tänka på sina tittare som röstat på dem.

    1Äänestä

Här skulle igen finnas en hel del med hatpratsinlägg.

1Äänestä
  • Det borde som tidigare åtminstone bli banni om man skriver hatinlägg.

    1Äänestä

Hyvä juttu. Tänään poliisiylijohtaja ilmoitti perustavansa uuden nettiryhmän vihatextien tarkkailuun. Nämä "svenskfinland on kuin syöpä" yms. lähettänyt tyyppi saa pian postia, jossa viranomainen kysyy, mitä tarkoitat ja miksi lähetät tuollaista?

1Äänestä
  • Varje dag samma inlägg.

    1Äänestä

  • helgalet kirjoitti:

    Varje dag samma inlägg.

    Han kommer att känna ansvar....

    Äänestä

  • helgalet kirjoitti:

    Varje dag samma inlägg.

    Nu kan vi beundra hens alster igen.

    1Äänestä

Alla har tröttnat.

1Äänestä

tää palsta on pilattu sananvapautta törkeästi väärinkäyttävien toimesta

Äänestä
  • Det har du så rätt i.

    1Äänestä

Det var då på tiden.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


nolltolerans kirjoitti:

Inrikesminister Paula Risikko (saml) vill att polisen tar till hårdare tag vad gäller näthat.
Risikko säger att man till och med bör överväga att öka polisens resurser för att komma åt näthat.(svenska yle )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu