ILTALEHTI NYT HALLA-AHON KIMPUSSA!

Näkökulma: Halla-aho ampuu räikeästi yli

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016092222356985_uu.shtml
1991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Nämä ovat onneksi vain toimittajan omia näkemyksiä .

Äänestä
  • Halla-ahon kannattaa keskittyä vain peräreikäänsä, sen vaativampia asioita ei kannata miettiä.

    Äänestä

Ei voi kun suuresti ihmetellä, että omassa maassa kohdellaan kuin sotarikollisia sellaisia ihmisiä, jotka haluavat turvata suomalaisten elämän. Sen sijaan kultatuolilla kannetaan henkilöitä, jotka aiheuttavat turvattomuutta.. tämä on maamme tällä hetkellä. Muistakaa ketä seuraavaksi äänestätte.

Äänestä
  • Joo: ei ainakaan persuja, kun päästivät maan tähän tilaan!

    Äänestä

Tuttu kuvio.....Halla-aho kertoo kuinka Suomessa todellisuudessa media asiat käsittelee ja media käsittelee Halla-ahon viestin negatiivisena

Äänestä
  • Huumehörhöistä vanhoja rippikoulukuvia esittelevän suvakkihuoramedian jorinoista on kyllä usko mennyt jo aikoja sitten.

    Äänestä

MV-lehti vaikenee Mestarin hienosta ulostulosta. Ilja ei ole vieläkään antanut Mestarille anteeksi sitä, kun tämä väitti MV-lehden olevan ruplarahoitteinen :D

Äänestä

VARIS *KRAAK KRAAK* on just niin huumenistin näköinen, ettei kukaan koskaan palkkaisi oikeisiin töihin.

Paljonko ko. Ilta-paska saa lehdistötukea ja suoraa kokoomustukea suomalaisten herjaamisesta?

Äänestä
  • Painu sinä vasuriäpärä vittuun

    Äänestä

  • Minä vasuri? Olen ampunut variksia alas lennosta 500-700m päästä.
    Warikset ei osu pönttöön istuviltaankaan.

    Äänestä

Montako matun tekemää raiskausta tarvitaan että valtamedia herää todellisuuteen? Eräs tummahipiäinen lentopallojoukkuekin pikaisesti pistäytyi pelireissullaan Suomessa niin jo putosi tähtipelaajien joukko kolmanneksen, atavistinen luonto kutsui.
Mutta valtamedian toimittajathan kulkevat suuressa saattuessa ja aina on joku medialauma mukana, kun öisillä kaduilla kuljetaan ja kamerat on mukana. Kai siinä sitten tuudittautuu turvallisuuden tunteeseen kun ei koskaan mitään satu.
Eikö Suomessa ole omia rikollisia riittävästi? Heilläkin on sentään jotkut kirjoittamattomat säännöt jota täällä pohjolassa enimmäkseen noudatetaan. Mutta kun tulee väkeä jolla ei ole mitään muuta sääntöä kuin että vääräuskoisille saa tehdä mitä vaan ja aina Allah on suopea, niin siinähän sitä ollaan olevinaan sen puhtaan kaulan kanssa.

Äänestä

Ei voisi olla, kuin halla-aho on. Median edustajat ovat aivottomia suvakkeja, jotka eivät piittaa suomalaisten turvallisuudesta.

Äänestä

Toimittajien ammatti on kuoleva ammatti, hätä on kädessä. Mihinkään muuhun työhön noista alkkiksista ei ole.

Äänestä

Vielä nykyaikanakin vuonna 2016 vai oliko vuosi nyt vuosi 1394?

Riippuu miltä porukalta kysyy.

Äänestä
  • Nyt ei kun kadulle tankit ja sivari halla-aholle rynkky kouraan, tosin veikkaan et................

    Äänestä

kuka uskoo...en minä ainakaan:))

Äänestä

Waris taas vetänyt huumeita ja jotain paskaa pitää kirjoittaa, jotta saa viinarahat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ewrwerwrwe kirjoitti:

Näkökulma: Halla-aho ampuu räikeästi yli

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016092222356985_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu