Koivuille potkut!#?%&#!

Molemmat koivut pitäisi potkia pihalle joukkueesta.
2472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sanoisin että joukkueessa pitää tehdä kunnon puhdistus viimeistään kauden jälkeen. Pelaajat, joiden motivaatio ei tunnu enää olevan niin korkealla ja joiden ikä alkaa jo painaa jaloissa, pitää heittää ulos. Tällaisia pelaajia ovat esim. Nurminen ja Alatalo. Tuokko puolestaan on pelannut Tepsissä jo iät ja ajat eikä minkään asteista kehitystä ole tapahtunut, muistuttaa Kiviharjun tapausta. Vahalahtikaan ei ole pystynyt nousemaan ratkaisijaksi vaikka sitä on vuodesta toiseen odotettu, ehkä olisi hänenkin aika vaihtaa maisemaa. Jos menestystä halutaan jatkossa, on joukkuetta uudistettava rankalla kädellä. Jokereissa tämä uudistaminen näkyy tällä kaudella, joka ottelussa taistellaan voitosta ja puolustus on luunkova. Toki Jortikalla on suuri painoarvo Jokereitten nykyiseen menestykseen, kuten oli varmasti myös tämän kauden pelaajavalintoihinkin. Onhan Jortikka toki myös aivan eritason valmentaja kuin Jukka Koivu, mutta en siltikään halua kaataa TPS:n koko nyky "kuntoa" Koivun niskaan. Joukkueen vanhojen partojen pitäisi osata ottaa itse enemmän vastuuta ilman että valmentaja siitä heille jatkuvasti sanoo.

Äänestä

potkimaan vaan itsesi pihalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


CCCP kirjoitti:

Molemmat koivut pitäisi potkia pihalle joukkueesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu